fot. freepik.com
in

Oto 8 produktów od których szalenie szybko rośnie ci brzuch!

Wydaje nam się, że wzdęć nie sposób uniknąć. Niby jemy zdrowo, a brzuch rośnie i daje uczucie dyskomfortu. Ale znając dobrze produkty, które są za to odpowiedzialne możemy być bardziej świadomi w doborze menu.

Tłuste potrawy

Nadmiar tłustych potraw zaburza równowagę wodorowęglanową i prowadzi do wzdęć. Dlatego takie potrawy powinny być sowicie wzbogacone ziołami, które neutralizują działanie tłuszczów: tymiankiem, kminkiem, estragonem, bazylią.

Owoce

Niektóre owoce sprzyjają wzdęciom i produkcji gazów. Płaskiego brzucha miała nie będziesz gdy najesz się śliwek, jabłek, gruszek czy winogron.

Warzywa strączkowe

To raczej nikogo nie zdziwi. Winowajcą są oligosacharydy, które w jelicie są wykorzystywane przez mikroby. Te rozkładają je w jelicie grubym wywołując wzdęcia i gazy.

Guma do żucia

Powoduje, że łykasz za dużo powietrza, które dostaje się do przewodu pokarmowego.

Nabiał

Wzdęcia po nabiale mogą mieć dwojaki powód. Pierwszym jest nietolerancja laktozy, drugim cukier zawarty w niektórych produktach mlecznych.

Napoje gazowane

Do wzdęć przyczyniają się bąbelki i cukier. Lepiej ich unikać, bo ani smaczne, ani zdrowe. Woda z cytryną ugasi pragnienie znacznie lepiej.

Błonnik

Błonnik to zbawienie dla leniwych jelit, ale i on może nam nie służyć w nadmiarze wywołując wzdęcia.

Pszenica

W przypadku pieczywa przyczyną wzdęć może być gluten, ale także wypychacze i polepszacze pieczywa.

Jeśli masz kłopot ze wzdęciami naucz się jeść i pić powoli. Łapczywe jedzenie i picie tylko im sprzyja.