in

Zrozpaczona matka ostro krytykuje antyszczepionkowców. ,,Trzymajcie swoje dzieci w domu!”

Grudzień 2018 roku był dla rodziców pewnej dziewczynki prawdziwym koszmarem. 8-miesięczna Shira Goldshmidt dostała kataru i wysokiej gorączki. Gdy rodzice zabrali ją do lekarza, ten stwierdził, że doszło do zakażenia wirusowego, które z pewnością niedługo minie. Minął tydzień i okazało się, że to nie jest zwykłe zakażenie. Pojawiła się wysypka i wszystko stało się jasne – to była odra.

Dziecko miało trudności z oddychaniem i wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Wtedy mama nie wytrzymała i postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat tego, co głoszą antyszczepionkowcy.

,,Jak nie zamierzasz szczepić swoich dzieci, to nie wypuszczaj ich z domu albo daj wszystkim jakiś znak, że taka była twoja decyzja i nie są one zaszczepione. Daj nam wybór tego, czy podchodzić do twoich dzieci, czy trzymać się z daleka.”

Komunikat ten szybko trafił do tysięcy ludzi.
 
Zdruzgotana mama stwierdziła także, że antyszczepionkowcy są przyczyną złego stanu zdrowia jej Shiry. Jak wiadomo, Shira była zbyt mała, żeby dostać szczepionkę, ale reszta dzieci tej kobiety otrzymała niezbędne szczepienia.
 
Ostatnio obserwuje się w wielu krajach, w tym w Polsce, wzrost zachorowań na odrę. CNN podaje, że jest to związane ze wzrostem odsetka ludzi, którzy nie poddali się szczepieniom. Jak wiadomo, odrą można się szybko zarazić. Wystarczy przebywać w tym samym pokoju, co chore dziecko było nawet dwie godziny wcześniej.
 
A ty? Co sądzisz o szczepionkach? Podziel się swoim zdaniem w komentarzu.
 

 
Udostępnij ten artykuł na Facebooku!