fot. youtube/今日视频
in ,

8-latka lewitowała pod sufitem. Rodzice odkryli jej zdolności na nagraniu z monitoringu

Niecodzienny widok małej dziewczynki „wiszącej” przy suficie, gdy oglądała telewizję, podbił chiński Internet. Nagranie zamieszczone na serwisie Douyin, chińskim odpowiedniku TikTok, szybko zyskało na popularności. 8-latka została okrzyknięta tytułem „prawdziwej Spider-Girl”.

Dziewczynka „zawisła” pod sufitem

8-latka nieoczekiwanie stała się sensacją azjatyckich mediów społecznościowych. Kluczem do jej sławy okazało się kilkunastosekundowe nagranie z domowego monitoringu, na którym widać dziewczynkę niemalże „lewitującą” pod sufitem, z zaciekawieniem obserwującą telewizor. Materiał został udostępniony przez użytkowniczkę o pseudonimie @Ruxiangsuisu..

Komentarz matki

Matka rozmawiając z portalem South China Morning Post przyznała, że jej córka zawsze była ciekawska i pełna energii. Od najmłodszych lat uwielbiała wspinać się na różne trudno dostępne miejsca. Jak wyznała matka, umiejętności „superbohaterki” zostały odkryte dopiero po przejrzeniu nagrań z monitoringu domowego.

Jak to możliwe?

W sieci zapanowały dyskusje, jak to możliwe, że dziewczynka „wisi” pod sufitem. Tajemnicę udało się rozwiązać dzięki nagraniu z kamer przemysłowych. Mała Spider-Girl, trzymając w dłoni pilota do telewizora, zręcznie wspinała się po rogu dwóch ścian z sofy, by ostatecznie „zawisnąć” między nimi, przy suficie. Po czym skrzyżowała ręce i zaczęła oglądać swój ulubiony serial, co wydaje się przeczyć prawom grawitacji.

Matka twierdzi, że miejsce zamieszkania „Spider-girl” przyczyniło się do rozwinięcia jej zdolności. Rodzina mieszka na wyspie Pingtan w prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach, gdzie panują warunki nadmorskie i wilgotny klimat. Kobieta zauważyła, że skóra jej córki staje się bardziej „lepka” w tych warunkach. Dodatkowo, w domu ściany pokryte są specjalnymi, lekko chropowatymi kafelkami, które chronią dom przed pleśnią, ale z pewnością pomaga również w wspinaczce.

Internauci komentując filmik, proponowali różne teorie i sugestie – od sprawdzenia, czy dziewczynka czasem nie została ukąszona przez pająka, po zapisanie jej na zajęcia wspinaczki sportowej.

Bezpieczeństwo naszych dzieci

Pomimo fascynującej zręczności tej małej Spider-Girl, warto pamiętać, że nie każde dziecko powinno próbować naśladować jej działania. Różne warunki domowe oraz fizyczne mogą sprawić, że tego typu zabawy mogą stać się niebezpieczne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze. Każda zabawa, nawet ta niewinna i pełna fantazji, powinna odbywać się pod czujnym okiem dorosłych i w bezpiecznym otoczeniu.

Źródło: www.rmf.fm