in

Słyszałeś o triku z cytryną w piekarniku? Ta sztuczka jest fenomenalna!

Ta cytrynowa metoda jest tylko jedną z 7 genialnych sztuczek czyszczących kuchnię. Resztę listy jest równie inspirująca i musimy się podzielić nią z wami!

Oto siedem trików sprzątania kuchni, a najpierw? Ta sztuczka z cytryną w piekarniku.

1. Połącz moc cytryn i piekarnika, aby zabić muszki owocowe.

Muszki owocówki to uporczywy, trudny do opanowania problem, ale ta sprytna wskazówka szybko go rozwiązuje! Połóż dwie połówki cytryny w piekarniku i zostaw drzwi otwarte na noc. Rano zamknij drzwi i włącz go kilka minut. Wyłącz to, odczekaj, aż piekarnik ostygnie, a następnie wyrzuć cytryny i wyczyść spód piekarnika. Nigdy więcej much!

2. Używaj octu – i tylko octu – do usuwania twardych osadów.

Jesteśmy fanami tej wskazówki! Jeśli masz zlew poplamiony kamieniem z twardej wody, wszystko, czego potrzebujesz to ocet, aby rozpuścić osady wapnia i sprawić, by usunięcie ich było tak łatwe.

3. Wyczyść swoje szafki bez użycia ostrych chemikaliów.

Kolejny z naszych ulubionych pomysłów to kolejna metoda prawie tak popularna jak ocet: soda oczyszczona! Tworząc mieszankę składającąe się z jednej części oleju roślinnego i dwóch części sody oczyszczonej, stworzysz idealny środek do czyszczenia szafek kuchennych. Wystarczy nałożyć go za pomocą gąbki i wyszorować!

4. Utrzymaj zlew jasny i biały w czystości.

Biały zlew może sprawić, że Twoja kuchnia wygląda klasycznie i świeżo, ale może również łatwo się brudzić i zachodzić. Z biegiem czasu będą pojawiać się plamy, niezależnie od tego, jak dokładnie i często sprzątamy. Rozwiązanie? Ponownie soda oczyszczona! Tym razem połączenie jej z końcówką cytryny zabija zarazki i przywraca blask zlewu. Wystarczy rozsypać trochę sody oczyszczonej w zlewie i użyć końcówki cytryny jako czyścika!

5. Zadbaj o swój mikser.
 

 
Uwielbiam mój mikser i ostatnio często go używam. Ty też? Upewnij się, że prawidłowo go czyścisz, a zwłaszcza szczeliny i zakamarki. Użyj patyczka do szaszłyków, aby wyczyścić szczeliny, w tym okolice pokręteł i mocowania końcówek.

6. Wyczyść fugi w kuchennych płytkach
 

 
Odbarwiona i brudna fuga nie występuje tylko pod prysznicem. Zmora kuchennych płytę jest przede wszystkim tłuszcz. Ale niezastąpiona mieszanka i z nim się upora: ocet i soda oczyszczona. Przygotuj pastę z sody oczyszczonej i wody, nałóż ją na fugi. Następnie spryskaj octem, aż zacznie się pienić, a następnie wyczyścić szczoteczką do zębów.
 
7. Odśwież powietrze
 

 
Bez względu na to, jak czyste są nasze kuchnie, czasem po prostu nie pachną czystością. To wtedy zwracamy się do naszego starego przyjaciela octu. Zagotowanie go na kuchence oczyści powietrze i przywrócić mu neutralny zapach.
 
Czy stosowałeś już którąś z metod?

Źródło i fotografie: tiphero