fot. freepik.com
in

7 nawyków powodujących przedwczesne starzenie się. Zobacz, czego powinieneś unikać.

Kto by pomyślał, że niektóre codzienne nawyki, które wydają się nam zupełnie nieszkodliwe, mogą powodować przedwczesne starzenie się!

Oto 7 najważniejszych nawyków, które powodują starzenie.

Przedwczesne starzenie – 7 powodów

1. Częste korzystanie ze sprzętów multimedialnych

Pixabay.com

Obwisły kontur twarzy, pojawienie się zmarszczek na szyi, matowa skóra i przebarwienia – wszystko to jest wynikiem wielogodzinnego użytkowania smartfonów i komputerów. Pozycja głowy i szyi, gdy patrzymy na ekran telefonu lub laptopa, wywołuje pojawienie się drugiego podbródka, zmarszczek na szyi i obwisłej skóry, a przez zarys twarzy starzeje się znacznie wcześniej. Ponadto promieniowanie z telefonu niszczy kolagen i prowadzi do fotostarzenia.

2. Siedzący tryb pracy

Osiem, a nawet dziewięć godzin w pozycji siedzącej z 30-minutową przerwą obiadową jest bardzo niezdrowym scenariuszem życiowym. Zwłaszcza jeśli sport w twoim życiu jest całkowicie nieobecny. Jeśli nie możesz zmienić pracy, zmień swój styl życia na bardziej mobilny: chodź częściej, zapisz się na siłownię lub zacznij biec rano / wieczorem. W ciągu dnia staraj się częściej wstawać i rozciągać, poćwicz trochę.

3. Łzy
Częste łzy i smutny wyraz twarzy to najszybszy sposób, na pojawienie się wczesnych zmarszczek, worków pod oczami i opadających kącików ust. Trenuj mięśnie twarzy – uśmiechaj się częściej i okresowo wykonuj masaż twarzy u kosmetyczki.

4. Chodzenie późno spać

Sen po godzinie 23.00 wydaje się dobrym pomysłem, zawsze znajdzie się powód, aby nie pójść spać, kolejny odcinek swojego ulubionego serialu, czytanie nowej książki lub przeglądanie mediów społecznościowych… Procesy przywracania skóry rozpoczynają się codziennie o godzinie 22.00, a jeśli nie śpisz w tym czasie, przygotuj się na to, że twoja skóra będzie starzeć się znacznie wcześniej, niż zamierzała to natura.

5. Nadużywanie napojów alkoholowych

Obrzęki, pojawienie się zmarszczek i zła cera – to pewne, jeśli pijesz alkohol zbyt często lub w dużych ilościach. Kieliszek dobrego wina na obiad – nie liczy się, jeśli zdarzy się to kilka razy w tygodniu.

Pixabay.com

6. Palenie papierosów
Powodują nie tylko nadmierne zmarszczki, ale także żółte zęby i palce. Twoje włosy śmierdzą, twoje ubrania śmierdzą, możesz przyjąć „głos palacza” – a co najgorsze, to cię zabija. Dołącz do grupy wsparcia, porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat produktów ułatwiających rzucenie palenia i rzuć ten nawyk na dobre, aby odzyskać swój młodzieńczy blask.

7. Stres
Minimalizuj i redukuj stres tam, gdzie to możliwe, i wymyśl własne własne czerwone flagi dla wysokiego stresu. Eksperymentuj, aby znaleźć najlepsze dla siebie reduktory stresu. Może to być joga, medytacyjny spacer, słuchanie uspokajającej muzyki z zamkniętymi oczami lub odizolowanie się od całej elektroniki na kilka godzin dla spokojnej błogości.

Źródło Miniaturki: freepik/drobotdean