in

7 domowych metod, które skutecznie zwalczą hemoroidy. W kuchni znajdziesz lekarstwo!

Hemoroidy czyli żylaki odbytu są bolesnym, uciążliwym schorzeniem znacznie obniżającym jakość życia.

Zależnie od stopnia zaawansowania i nasilenia objawów mogą boleć, swędzieć, krwawić dawać uczucie ogólnego dyskomfortu.

Mocno zaawansowane stadium hemoroidów trzeba leczyć operacyjnie. Dlatego warto zawczasu próbować sobie pomóc naturalnymi i bezpiecznymi metodami.

1. Aloes
Ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Szybko przynosi ulgę. Wystarczy posmarować żelem bolące miejsca, a obrzęk powinien się zmniejszyć.

2. Witamina E
W przypadku hemoroidów działa wspomagająco. Sucha skóra nasila krwawienie, więc żeby utrzymać nawilżenie należy użyć witaminy E w kapsułce.

3. Ziemniaki

Są skuteczne w przypadku nasilonego krwawienia. Wystarczy zetrzeć ziemniaki na tarce i powstałą papkę nałożyć na hemoroidy i pozostawić do wyschnięcia. Krwawienie powinno ustąpić i szybko poczujesz ulgę.

4. Olejek z drzewa herbacianego
Ma właściwości łagodzące. Sam może mieć za duże stężenie więc należy go rozcieńczyć olejem rycynowym i olejem ze słodkich migdałów. Nałożyć na obolałe miejsca. Regularnie stosowany pomaga zmniejszyć obrzęki i bolesność.
 
5. Czosnek

 
Do wrzątku wrzuć 3 ząbki czosnku i 3 liście laurowe. Gotuj około 10 minut, a następnie wystudź. Wywarem smaruj hemoroidy 3 razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.
 
6. Ocet jabłkowy

 
Nanieś ocet na wacik i smaruj bolące miejsca.
 
7. Rumianek

 
Zaparz rumianek i pozostaw do ostygnięcia. Zanurz gazę lub ręcznik i zrób okład na hemoroidy. Pozostaw do odczucia ulgi.