in

7 domowych metod na hemoroidy. W kuchni znajdziesz lekarstwo

Hemoroidy czyli żylaki odbytu są bolesnym, uciążliwym schorzeniem znacznie obniżającym jakość życia. Zależnie od stopnia zaawansowania i nasilenia objawów mogą boleć, swędzieć, krwawić dawać uczucie ogólnego dyskomfortu. Mocno zaawansowane stadium hemoroidów trzeba leczyć operacyjnie. Dlatego warto zawczasu próbować sobie pomóc naturalnymi i bezpiecznymi metodami.

Domowe metody na hemoroidy

Aloes

Ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. Szybko przynosi ulgę. Wystarczy posmarować żelem bolące miejsca, a obrzęk powinien się zmniejszyć.

Witamina E

W przypadku hemoroidów działa wspomagająco. Sucha skóra nasila krwawienie, więc żeby utrzymać nawilżenie należy użyć witaminy E w kapsułce.

Ziemniaki

Są skuteczne w przypadku nasilonego krwawienia. Wystarczy zetrzeć ziemniaki na tarce i powstałą papkę nałożyć na hemoroidy i pozostawić do wyschnięcia. Krwawienie powinno ustąpić i szybko poczujesz ulgę.

Olejek z drzewa herbacianego

Ma właściwości łagodzące. Sam może mieć za duże stężenie więc należy go rozcieńczyć olejem rycynowym i olejem ze słodkich migdałów. Nałożyć na obolałe miejsca. Regularnie stosowany pomaga zmniejszyć obrzęki i bolesność.

Czosnek

Do wrzątku wrzuć 3 ząbki czosnku i 3 liście laurowe. Gotuj około 10 minut, a następnie wystudź. Wywarem smaruj hemoroidy 3 razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.

Ocet jabłkowy

Nanieś ocet na wacik i smaruj bolące miejsca.

Rumianek

Zaparz rumianek i pozostaw do ostygnięcia. Zanurz gazę lub ręcznik i zrób okład na hemoroidy. Pozostaw do odczucia ulgi.

Nie lekceważ objawów

Jeśli doświadczasz bardzo dużego dyskomfortu i naturalne metody nie przynoszą oczekiwanej ulgi, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Może być konieczne wykonanie odpowiednich badań, aby ocenić stan i zaproponować odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach konieczna może być interwencja chirurgiczna, szczególnie gdy hemoroidy są bardzo zaawansowane. Nie lekceważ objawów i dbaj o swoje zdrowie, zwracając uwagę na sygnały wysyłane przez ciało.