in

Te 7 ćwiczeń zmieni Twoje ciało nie do poznania – w zaledwie 4 tygodnie!

4 tygodnie ćwiczeń wystarczy, by zmienić ciało nie do poznania stosując zestaw prostych i nie wyczerpujących ćwiczeń przez zaledwie 10 minut dziennie!

Nie potrzebna Ci siłownia ani specjalny sprzęt. Więc nie ma co zwlekać. Do dzieła.

1. Deska

Jest ćwiczeniem statycznym, którego poprawność wykonania zależy od utrzymania prawidłowej postawy ciała. Utrzymuj plecy i nogi prosto, bez łuków. Wykonane prawidłowo zadziała na mięśnie brzucha, pleców, pośladków, nóg i ramion.

2. Pompki

Pozycja wyjściowa to deska z prostymi ramionami. Opuść ciało tak mocno jak tylko możesz. Upewnij się, że ciało tworzy linię prostą. Wróć do początkowej pozycji. To ćwiczenie wzmacnia klatkę piersiową, ramiona i mięśnie brzucha.

3. Ćwiczenia mięśni ud i pośladków

Przyjmij postawę na czworakach i wyciągnij lewą nogę i prawą rękę do linii prostej. Następnie powoli zginaj je i dotknij prawem łokciem do lewego kolana. Wyprostuj ponownie, a potem zmień rękę i nogę. To rewelacyjne ćwiczenie mięśni tułowia i bioder. Wzmacnia również większość mięśni pleców, pośladków i talii.

4. Przysiady

Stopy rozłóż na szerokość ramion, stań na całej stopie. Zachowuj się tak, jakbyś miała usiąść na niewidzialnym krześle. Kolana i stopy mają być w tej samej linii, plecy trzymaj prosto. By łatwiej zachować równowagę, podnieś ramiona przed siebie. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie pośladków, ud i kostek.
 

5. Ćwiczenia na ABS
 
Połóż się na plecach, ręce wyciągnij za głowę, nogi zegnij w kolanach. Powoli unieś tułów z wyprostowanymi ramionami i dotknij swoich palców u nóg. Następnie wolno wróć do pozycji wyjściowej. Wzmacnia mięśnie i spala tłuszcz.
 

 
6. ABS + pośladki
 
Podeprzyj się na rękach i stopach, aż poczujesz napięcie w plecach. Podnieś jedną nogę tak wysoko, jak tylko możesz, następnie zacznij opuszczać górną część ciała bez podnoszenia drugiej pięty z podłogi. Wzmacnia mięśnie talii, brzucha i pośladków.
 

7. Talia
 
Połóż się na brzuchu ze zgiętymi rękami pod twarzą. Podnieś górną część ciała tak wysoko, jak dasz radę. Wytrzymaj kilka sekund i wolno opuść tułów. To ćwiczenie wzmacnia kręgosłup.
 

 
W pierwszym tygodniu wykonuj ćwiczenia po minucie każde, pomiędzy nimi zrób 10 sekund przerwy. W drugim tygodniu wykonuj ćwiczenia każde po trzy minuty z 15-sekundową przerwą. W trzecim powtórz schemat z pierwszego, a w czwartym tygodniu z drugiego.
 
Sprawdź je, to gwarantowana skuteczność.