in ,

7 chińskich produktów, które dla własnego dobra lepiej omijać szerokim łukiem!

Chiny są już największym producentem chyba wszystkiego. Tania siła robocza sprawiła, że produkcję przeniosło tam juz większość koncernów.

Konkurencja cenowa sprawia, że podrabia się i kopiuje wszystko, a jakość obniża by uzyskać możliwie najniższą cenę.

Czego szczególnie warto unikać?
Oto siedem produktów spożywczych:

1. Sok jabłkowy
To paradoks naszych czasów, w krajach, gdzie jabłka mają jak najlepsze warunki klimatyczne, sok jabłkowy sprowadza się z Chin. Jest to bardzo niskiej jakości, z owoców pełnych pestycydów i toksyn.

2. Ryby
Aż 80% tilapii oraz dorsza pochodzi z Chin. Niech da Wam do myślenia fakt, że pracownicy zatrudnieni w zakładach przetwórstwa rybnego zabraniają swoim dzieciom jedzenia tych ryb.
Zawierają one bowiem dużą ilość hormonów wzrostu i żyją w skażonych warunkach.

3. Czosnek

Czosnek z Chin jest tani, duży i wygląda dorodnie i ładnie – zwykle jest kształtny i idealnie biały. To jednak nie są jego naturalne właściwości, a wpływ środków chemicznych, jakimi się go spryskuje. Regularne spożywanie chińskiego czosnku może poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu.

4. Grzyby
 
Są opryskiwane pestycydami, by szybciej rosły, wolniej się psuły i ładniej wyglądały. Trudno uznać takie pieczarki za zdrowe.
 

 
5. Ryż
 
Najpopularniejszym produktem pochodzącym z Chin niezmiennie jest ryż. Ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Już w 2013 roku światowe organizacje zdrowia ostrzegały o niepokojących ilościach toksycznego kadmu, w nim zawartego! W dodatku wykryto także przypadku mieszania ryżu z plastikiem. A wszystko dla obniżenia ceny.
 

 
6. Zielony groszek
 
Do jego konserwacji używa się chloru (tego samego, co na basenie). Chiński groszek nie dość, że hamuje wchłanianie wapnia, to zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór. Po ugotowaniu takiego groszku woda zrobi się nienaturalnie zielona, ponieważ uwalnia się chemia, którą jest pokryty, by uzyskać ładny kolor.
 

 
Oczywiście zjedzenie od czasu do czasu czegoś z listy poważnie nam nie zaszkodzi, ale warto zadbać o nie spożywanie ich regularnie, bo wtedy mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie.
 
Koniecznie podzielcie się tym artykułem ze znajomymi!