in

600 zł dla zaszczepionych? Rząd ma nową propozycję na walkę z pandemią.

Pandemia koronawirusa w naszym kraju cały czas daje się we znaki. Z tego powodu rząd wpadł na pomysł, który z pewnością zaciekawi sporą część Polaków.

„Proponujemy zachętę w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się przeciw COVID-19” – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przed spotkaniem z marszałek Elżbietą Witek.

600 zł za zaszczepienie się?

W środę w Sejmie miało miejsce spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Poruszony został na nim temat projektu ws. weryfikacji szczepień. Oprócz posłów i senatorów pojawili się na nim także m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

„Uważamy, że jest potrzeba większych zachęt do szczepień przeciw COVID-19, że rząd nie wykonał wszystkiego co możliwe” – zaczął lider PSL.

„Dlatego proponujemy bardzo jasną zachętę, świadczenie w wysokości 600 złotych za zaszczepienie się” – dodał.

Polityk podkreślił, że inne kraje już zdecydowały się na podobny krok.

„Nie ma już dzisiaj innego wyjścia. Niektóre kraje to wprowadziły, wprowadziła to Grecja, wprowadziły to Stany Zjednoczone”

Ten bonus ma być motywacją dla wszystkich, którzy się zaszczepili i którzy się zaszczepią.

„To jest wielomiliardowy nie wydatek, tylko inwestycja” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL opowiedział także o drugiej propozycji. Chodzi o dodatek covidowy dla personelu niemedycznego.

O trzeciej propozycji wspomniał Protasiewicz:

„To jest umożliwienie pełnego finansowania zabiegów medycznych, zarówno profilaktycznych, jak i leczenia w prywatnej służbie zdrowia przez państwo, nie tylko dla zaszczepionych, ale w szczególności dla zaszczepionych”

Jest on zdania, że zdecydowana część prywatnych szpitali nie ma pacjentów covidowych.

„W związku z tym państwo powinno sfinansować zabiegi, leczenie i badania profilaktyczne obywateli RP właśnie w prywatnej służbie zdrowia” – dodał poseł KP-PSL.

Źródło: PAP