fot. freepik.com
in

6 genialnych zastosowań kapsułek do zmywarki. Wyczyszczą nie tylko brudne naczynia

Czy przyszłoby ci do głowy, że w zmywarce wymyjesz nie tylko brudne naczynia? Z powodzeniem można w niej wyprać czapki z daszkiem, zabawki, buty, a nawet pasteryzować przetwory. Ale nie tylko zmywarka jest tak wszechstronna, także tabletki do zmywarki. Ciekawy do czego można ich użyć?

Zastosowania tabletek do zmywarki

1. Toaleta

Tabletki do zmywarki zastąpią środki do czyszczenia toalet. Wrzuć tabletkę do muszli, zostaw na 15 minut, a następnie wyszoruj wnętrze sedesu.

2. Piekarnik

Czyszczenie piekarnika to zmora każdej gospodyni. Potrzeba naprawdę silnego środka by poradził sobie z przypalonym tłuszczem.

Rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie około 10-15 minut. Namocz w roztworze gąbkę i wyczyść piekarnik.

3. Pralka

Wrzuć do bębna pralki 2 tabletki i nastaw pralkę na temperaturę 60 ° C. Ten zabieg sprawi, że pralka będzie czysta, a brzydki zapach wilgoci zniknie.

4. Przypalone garnki

Do wyczyszczenia przypalonych garnków na zewnątrz rozpuść tabletkę tak jak do czyszczenia piekarnika i wyszoruj garnek. Wnętrze przypalonego gara najłatwiej wyczyścisz wrzucając tabletkę, zalewając wodą i odstawiając na co najmniej godzinę.

5. Brudne ściany

Rozpuść tabletkę w 3,5 litra ciepłej wody. Następnie weź gąbkę lub szmatkę, zanurz w mieszaninie i wyczyść ściany. Usunie ślady długopisów, a także inne zabrudzenia.

6. Meble ogrodowe

Do wyczyszczenia brudnych mebli ogrodowych rozpuść tabletkę w ciepłej wodzie. Usunie brud, kurz, a nawet zaschnięte ptasie odchody.

Podziel się z innymi!