fot. freepik.com
in

6 zasad koreańskiej pielęgnacji – Zapomnij o trądziku i innych problemach skóry!

Koreanki pielęgnują skórę inaczej niż Europejki i mogą poszczycić się piękną i gładką cerą. Jeśli dotąd nie słyszałaś o koreańskiej pielęgnacji skóry, to po tym artykule będziesz chciała wypróbować.

Koreańska pielęgnacja skóry polega na połączeniu kilku sztuczek i wykorzystaniu innowacyjnych składników, które połączone tworzą skuteczny i efektywny system.

Zobacz jak to się robi po koreańsku. Instrukcja krok po kroku

1. Oczyszczaj wieloetapowo

Pielęgnację zaczyna się od oczyszczenia na bazie oleju, a następnie na bazie wody. Pierwsza pomaga pozbyć się zanieczyszczeń jak makijaż i filtry, druga brudu, kurzu i potu. Trzecia to złuszczanie, które przeprowadzasz raz na kilka dni.

2. Masuj twarz

Masaż stymuluje węzły chłonne hamując procesy starzenia. Poprawia krążenie, napięcie ukrwienie skóry. Najskuteczniejszy jest ten w wzdłuż linii V. Po oczyszczeniu krem nawilżający nałóż i także delikatnie wmasuj.

3. Zawsze porządnie nawilżaj

Nawilżanie jest o wiele bardziej efektywne, gdy kosmetyk nałożysz zaraz po kąpieli, gdy pory są otwarte. Nie później niż minutę po wyjściu z wody czy spod prysznica.

4. Korzystaj z witaminy C

Witamina C odżywia, rozjaśnia i odświeża zmęczoną cerę, ma działanie przeciwutleniające.

Wyciśnij cytrynę do miski, dolej wody i za pomocą wacika przecieraj skórę. Pamiętaj, żeby nie robić tego przed wyjściem na zewnątrz, ponieważ witamina C pod wpływem słońca może przebarwiać skórę.

5. Żeń-szeń

Żeń-szeń jest znakomitym przeciwutleniaczem, zapobiega starzeniu, utrzymuje elastyczność skóry i wydłuża żywotność komórek. Żeń-szeń sprzyja także produkcji kolagenu.

6. Ochrona przed promieniowaniem UV

Narażenie na promieniowanie UV powoduje pojawianie się zmarszczek. Ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością w koreańskiej pielęgnacji skóry. Powinien mieć lekką konsystencję, dobrze się wchłaniać i nie pozostawiać żadnych lepkich i tłustych śladów na skórze. To ma być idealna baza pod makijaż.

Co sądzisz o koreańskiej pielęgnacji, warto się trochę bardziej postarać dla spektakularnego efektu?