in ,

6 osób o niezwykłych zdolnościach, których ciężko jest racjonalnie wyjaśnić.

Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy, ale są na świecie jednostki o zdolnościach tak niezwykłych, że zadziwiają nawet ekspertów, którzy nie potrafią wyjaśnić ich w sposób racjonalny.

Monsieur Mangetout

Michel Lotito zadziwiał publiczność jedzeniem metalu. Zjadał metalowe przedmioty. Nie cierpiał przy tym na żadne dolegliwości. Zjadał rowery i telewizory, oczywiście w częściach. Został wpisany do księgi rekordów Guinnesa gdy zjadł samolot Cessna 150. Zajęło mu to dwa lata. W ciągu życia zjadł około 9 ton metalu.

Cierpiał na chorobę zwaną „pica” powodującą apetyt na materię nieożywioną. Stwierdzono u niego także grubsze warstwy tkanek przewodu pokarmowego niż u zwykłych ludzi. Znany jako Monsieur Mangetout wypijał w trakcie posiłku dużo oleju mineralnego, co umożliwiało przesuwanie przedmiotów przez przewód pokarmowy bez ranienia go. Zmarł z przyczyn naturalnych w wieku 57 lat.

Marilu Henner

Ma fotograficzną pamięć. Raz usłyszaną piosenkę zapamiętuje od razu – wszystkie dźwięki i słowa. Bardzo skomplikowane obrazy, zdarzenia zapamiętuje i odtwarza z bardzo dużą dokładnością. Zaledwie 0,1 % populacji ma taki dar.

Iceman

Wim Hof znany jako Iceman jest w stanie przetrwać ekstremalnie niskie temperatury bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Twierdzi, że to możliwe dzięki specjalnej technice oddechowej, która reguluje temperaturę ciała, podnosi tętno i poziom adrenaliny. Wytrzymał 1 godzinę 52 minuty w kąpieli lodowej, zdobył szczyt KIlimandżaro w samych szortach. Ukończył także maraton Finlandii w samych szortach przy temperaturze -20 stopni. Wszedł na wysokość 7400 Mont Everestu, w samych spodenkach. Nie zdobył jednak szczytu z powodu kontuzji stopy.

Człowiek kalkulator
 

Scott Flansburg jest tak szybki jak kalkulator, a nawet szybszy. Podczas ustanawiania rekordu w latach 2001 i 2003 podawał wyniki szybciej niż był w stanie obliczyć je człowiek na kalkulatorze.

Super Samuraj
 

 
Isao Machii to człowiek o niesamowitym refleksie. Potrafi przeciąć mieczem wystrzelony pocisk, lecący z prędkością 158 km/h. W ciągu 60 sekund zadaje 252 cięć mieczem słomianej macie.

Ta kobieta ma nosa
 

 
Joy Milne ma niesamowity węch, którym potrafi rozpoznać chorobę Parkinsona zanim jeszcze zostanie zdiagnozowana. Nikt nie jest w stanie wyjaśnić jak to robi, ale tylko raz się pomyliła.
 
Kolorowa kobieta
 

 
Concetta Antico jest artystką posiadającą zdolność widzenia znacznie większej palety barw niż inni ludzie. Ta umiejętność określana jest mianem tetrachromatyzmu. Ma czwarty receptor widzenia światła, jaki zaobserwowano u kilku gatunków ptaków, ryb, płazów, gadów owadów i niektórych ssaków. Jeśli zwykły człowiek widzi około miliona barw to Concetta dostrzega ich 100 milionów. Dla niej zwykły szary kamień jest kolorowy jak tęcza.