in

6-latek zmarł kilka dni po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Co wykazała sekcja zwłok?

W ostatnim czasie w Lizbonie doszło do czegoś, co odbiło się głośnym echem na całym świecie. 6-letnie dziecko zmarło po szczepionce na koronawirusa. Przeprowadzona została sekcja zwłok. Znamy szczegóły.

Informacja o śmierci chłopca w momencie wywołała prawdziwą burzę w sieci. Czy preparat naprawdę doprowadził do śmierci?

Dziecko zmarło po szczepionce przeciw COVID-19

6-letnie dziecko musiało zostać przetransportowane do szpitala Santa Maria. Powód? Zatrzymanie akcji serca. Mimo usilnych starań lekarzy nie dało się go uratować.

Śmierci dziecka nie dało się nie powiązać z przyjęciem szczepionki przeciwko COVID-19. 6-latek otrzymał preparat kilka dni wcześniej. Co udało się ustalić dzięki sekcji zwłok? Wyniki zostały opublikowane w środę 2 lutego przez lizboński dziennik „Publico”.

Jak się okazuje, nie stwierdzono tam, że przyczyną zgonu jest szczepionka. Instituto Nacional de Medicina Legal (Krajowy Instytut Medycyny Prawnej i Nauk Sądowych) nie podał przyczyny zgonu chłopca „z uwagi na poszanowanie prywatności rodziny 6-latka”. Pozostawia to wiele pytań bez odpowiedzi.

Ustalono, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, dlatego dopuszczono je do użytku. Mimo to grupa 27 portugalskich lekarzy, w tym pediatrów i wirusologów po tragicznym wydarzeniu, jakim była śmierć tego 6-latka, postanowiła zaapelować do rodziców o to, aby nie szczepili swoich pociech.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródła: pap.pl, gov.pl, fakt.pl