in

Rano wszedł do łazienki i nie dowierzał własnym oczom. Natychmiast zadzwonił po pomoc.

Kilka dni temu straż pożarna musiała mierzyć się z nietypową interwencją, która trwała aż sześć godzin. Czegoś takiego nie chcielibyśmy doświadczyć nigdy na własnej skórze!

Współczujemy właścicielowi mieszkania, w którym do tego doszło i wszystkim mieszkańcom bloku – musieli najeść się strachu.

Poranna toaleta, której mężczyzna nie zapomni do końca życia

Rano, 3 czerwca 2020 roku, właściciel mieszkania w bloku przy ul. Białowieskiej 36 we wrocławskiej dzielnicy Popowice wszedł jak zawsze do łazienki, aby odbyć poranną toaletę. To, co zobaczył, sprawiło, że prawie dostał zawału. Podczas kąpieli zauważył, że ze spłuczki klozetowej wypełzał wąż. I to nie byle jaki – wielki pyton!

Mężczyzna od razu zadzwonił po straż pożarną. W pierwszej chwili wszyscy byli przekonani, że ktoś, kto dzwoni, robi sobie po prostu żarty. Jednak niedługo potem wyszło na jaw, że właściciel mieszkania nie kłamał – wąż naprawdę był u niego w łazience, ale zanim przyjechała straż pożarna, uciekł do pionu z rurami.

Do interwencji wezwano zoologa, który stwierdził jednoznacznie, że mamy do czynienia z pytonem. Odłowienie zwierzęcia nie należało w żadnym razie do najłatwiejszych zadań – zajęło to aż 6 godzin.

Czy zgłosi się po niego właściciel?

Wąż został ostatecznie przewieziony do schroniska, gdzie póki co oczekuje się informacji od właściciela. Jeśli właściciel nie zgłosi się po węża, otrzyma on nowy dom.

Jak pyton znalazł się w takim miejscu? Tego eksperci nie są w stanie wyjaśnić.

Na facebookowym profilu Popowice Online pojawiło się zdjęcie węża i poszukiwany jest jego właściciel.

,,Pan Grzegorz informuje i to nie jest żart. Tak, znaleziony przy porannej toalecie. Była straż pożarna i hycel ze schroniska, ale chwilę przed przyjazdem hycla schował się w szachcie.” Ul. Białowieska 36. Czy to pyton królewski? Ktoś zna właściciela?” – czytamy pod fotografią ogromnego węża.

Podziel się tą niesamowitą historią ze swoimi bliskimi!

Źródło: Facebook/Popowice Online