fot. freepik.com
in

Zastosuj się do tych 6 porad, a Twój brzuch będzie idealnie płaski – bez mordęgi na siłowni!

Płaski brzuch to marzenie każdego. Nawet szczupłe osoby mogą mieć tendencje do wystającej oponki. Brzuch to miejsce, z którego tłuszczy schodzi najwolniej. Trenerzy powiedzą Ci, że konieczna jest dyscyplina, samozaparcie, wysiłek i dobra dieta. To wszystko prawda, ale są produkty, które realizacje projektu „płaski brzuch” znacznie ułatwia i przyspieszą.

„Oponka” wiąże się z zaburzeniem metabolicznym w organizmie, zaburzeniami hormonalnymi, stanami zapalnymi, chorobami serca, lub cukrzycą.

Zwiększa przy tym ryzyko poważnych chorób i skraca życie. Dlatego naprawdę warto się z nią skutecznie rozprawić.

Płaski brzuch – 6 cennych porad

Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci uzyskanie płaskiego brzucha:

1. Śródziemnomorska dieta

W przeprowadzonym w 10 europejskich państwach badaniu potwierdzono, że dobór składników żywnościowych według tej diety sprzyja właściwej gospodarce metabolicznej. Dużo roślin strączkowych, warzyw, owoców, zbóż, orzechów, ryb i owoców morza. Niewielkie ilości mięsa i produktów mlecznych. Wystarczy do minimum ograniczyć spożywanie alkoholu i a wszelkie tłuszcze zamienić na oliwę z oliwek.

2. Stawiaj na jedzenie, po którym nie będziesz czuć się jak balon

Oprócz holistycznej, zrównoważonej diety, istnieje też wiele pojedynczych produktów, które sprzyjają redukcji tłuszczu w obrębie jamy brzusznej:

Owies

Działa osłonowo i wspomaga pracę wątroby.

Białko

Podczas badania zaobserwowano iż osoby na diecie o obniżonej zawartości tłuszczu, które przyswajały dodatkowo dwukrotnie więcej białka niż pozostałe straciły 2x więcej zalegającej tkanki w jamie brzusznej w porównaniu do pozostałych. Co ma najwięcej białka? Soja, soczewica, ryby, pestki dyni, orzechy, komosa ryżowa, fasola, groch.

Herbata

Filiżanka herbaty zawierająca związki polifenolowe i katechiny stymuluje rozkład tłuszczu w wątrobie. W licznych badaniach udowodniono, że regularne picie herbat, stanowi ważne wsparcie w walce z otyłością.

Wiśnie

Antocyjany, naturalne barwniki zawarte w niektórych owocach podkręcają metabolizm i likwidują stany zapalne. Badania na zwierzętach potwierdziły, że wiśnie skutecznie pomagają walczyć ze zbędnymi kilogramami.

Jogurt

Znakomicie nadaje się na przekąskę pomiędzy posiłkami. Jedno z badań wykazało, że osoby na diecie, które jadły więcej jogurtów, straciły 81% więcej tłuszczu z brzucha, niż ci, którzy wcale nie jedli jogurtów.

Krwista pomarańcza

Zawiera flawonoidy, karotenoidy, witaminę C i antocyjany, które są przydatne w zwalczaniu otyłości. Badania wykazały, że sok z tej pomarańczy może zmniejszyć tłuszcz nawet o 50%.

3. Ajurwedyjskie uderzenie mocy

Według Ajurwedy pokarmy słone, tłuste, bardzo słodkie są przyczyną zachwiania równowagi w systemie organizmu. Równowagę przywracają zioła, czarny pieprz, chitraka i cibora.

4. Ćwiczenia

Badacze porównali efekty ćwiczeń aerobowych (spacery, pływanie, gra w tenisa, taniec itp), ćwiczeń czynnych z oporem (pompki) i ćwiczeń interwałowych, stwierdzili, że najlepiej w przypadku walki z oponką, sprawdzają się treningi interwałowe, polegające na zmiennej intensywności ćwiczeń.

5. Wzmocnienie

Bardzo ważne także są ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie tułowia. One poprawiają sylwetkę, przywracają właściwy punkt ciężkości ciała i poprawiają wygląd.

6. Stwórz kaloryfer dzięki jodze

Najlepsze dla pozbycie się oponki są pozycje kobry i łuku. Rozciągają mięśnie brzucha i wzmacniają je. Ważna jest dokładność wykonywania ćwiczeń.

Pamiętaj, że nie potrzebne są kosztowne zabiegi. Dzięki tym radom osiągniesz zamierzony efekt. Powodzenia!