in

Niektórzy rodzice nie dostaną 500 plus? Wszystko przez ten jeden błąd.

Wraz z początkiem tego miesiąca rozpoczął się następny okres świadczeniowy programu 500 plus. Od 2022 roku rodzice muszą składać wnioski w ZUS-ie. Dlaczego spora część z nich zostaje odrzucona? Uwaga na ten błąd!

Z programem 500 plus mamy do czynienia od 2016 roku. Dodatkowe pieniądze mają być wsparciem dla rodziców na drugie i kolejne dziecko. Środki finansowe od 2019 roku dostają wszyscy, niezależnie od dochodów. Od tego roku zajmuje się tym ZUS. Na co uważać podczas wypełniania formularza?

Ważna informacja dla rodziców

Nowy okres świadczeniowy będzie trwał od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Jak się okazuje, łatwo popełnić jeden błąd, przez który nie dostaniemy pieniędzy w terminie. Mowa mianowicie o zaznaczaniu w rubryce ostatniego dnia maja 2022 roku zamiast 1 czerwca 2022 roku. 31 maja 2022 roku pieniędzmi zajmują się jeszcze gminy, a nie ZUS, dlatego możemy spodziewać się tego, że nasz wniosek zostanie odrzucony.

Najlepiej złożyć wniosek od razu, aby zapewnić sobie ciągłość w wypłacie świadczenia. Można to zrobić tylko online przez platformę PUE ZUS, portal Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Jeśli ktoś nie ma dostępu do Internetu, może skorzystać z pomocy placówki Poczty Polskiej.

Rodzice, których dzieci urodziły się w lutym, powinni złożyć dwa wnioski na dwa okresy świadczeniowe – pierwszy na okres do końca maja 2022 roku, a drugi na nowy okres od 1 czerwca. Lepiej złożyć od razu dwa, aby uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z wypłatą pieniędzy.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!