fot. ©Webniusy
in

Opóźnienie wypłat 500+? Nie możesz przegapić tego terminu!

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przypomina o konieczności złożenia wniosku o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczyna się 1 czerwca 2023 roku i potrwa do 31 maja kolejnego roku.

500 plus – wnioski na nowy okres świadczeniowy

Wnioski są przyjmowane od 1 lutego, a rodzice, którzy złożą wniosek do końca kwietnia, będą mieli gwarancję ciągłości wypłaty świadczenia. Złożenie wniosku w maju opóźnia wypłatę świadczenia, a rodzice otrzymają pieniądze za czerwiec dopiero w lipcu. Analogicznie, złożenie wniosku w czerwcu spowoduje opóźnienie wypłaty do sierpnia.

Aby otrzymać pieniądze, rodzice muszą złożyć wniosek drogą elektroniczną. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS, dostępną na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikacja ta pozwala na przyspieszenie procesu wypełnienia wniosku o 500 plus i umożliwia sprawdzenie, czy świadczenie zostało już przyznane. Jeśli ktoś składał już wniosek w poprzednim okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy wniosek na podstawie poprzedniego, co ułatwia proces wypełniania wniosku. W aplikacji można również zmienić dane, jeśli jest taka potrzeba.

Dlatego też, jeśli chcesz otrzymać świadczenie 500 plus na nowy okres świadczeniowy, pamiętaj o konieczności złożenia wniosku do końca kwietnia, aby uniknąć przerw w wypłacie świadczenia. Skorzystaj z aplikacji mZUS, aby przyspieszyć i ułatwić proces składania wniosku.

Źródło: ZUS, PAP, www.gov.pl