in ,

Złe wieści dla rodziców. Chodzi o 500 plus, jest decyzja rządu.

Nie ma wątpliwości co do tego, że podwyżki dają się każdemu we znaki. Nie da się ich nie zauważyć, a dla niektórych stają się one ogromnym powodem do zmartwień. Oprócz pandemii koronawirusa mamy do czynienia z niewyobrażalną inflacją i wojną w Ukrainie. To nie jest dobry czas – odczują to także ci, którzy pobierają świadczenie 500 plus.

W wyniku inflacji tego rodzaju wsparcie finansowe dla rodziców staje się coraz mniej warte. Co na to rządzący? Czy w związku z tym podjęte zostaną jakieś konkretne kroki? Póki co nie można na to liczyć.

„W tym roku na pewno nie planujemy waloryzacji świadczeń „Rodzina 500 Plus”. Przede wszystkim planujemy rozszerzać wsparcie dla rodzin, zarówno to bezpośrednie finansowe, ale też na poziomie zmian w kodeksie pracy, które pomogą łączyć życie zawodowe z rodzinnym” – przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, jak czytamy na portalu money.pl.

Co z 500 plus?

Rodzice zadają sobie pytanie: co się stanie z 500 plus? Wszystko podrożało, a nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Eksperci nie mają dobrych wiadomości. Są zdania, że będzie tylko gorzej! Na przełomie czerwca i kwietnia możemy spodziewać się inflacji wynoszącej nawet 10 proc.

Serwis money.pl sprawdził, że obecnie 500 plus jest warte 410,55 zł. Co będzie dalej? Można mieć tylko nadzieję, że prognozy specjalistów się nie sprawdzą…

Źródło: o2.pl