in

5 pomysłów na prezent na Dzień Ojca

W Dniu Matki sprawdzają się kwiaty i kosmetyki. A jaki wybrać prezent na Dzień Taty? Można pójść w kierunku klasyki i dokonać odpowiednich sprawunków w drogerii, jednak wielu osobom taka wizja wydaje się niewystarczająca. Idealna jest sytuacja, gdy świętujący ma konkretne hobby lub upodobania – wówczas kierunek podążania nie powinien nastręczać problemów. Podpowiadamy, na jakie kategorie produktowe warto zwrócić uwagę szczególnie.

Idealny prezent na Dzień Taty wcale nie musi być drogi. Oczywiście, niektóre przedmioty – jak na przykład ciekawy mebel czy gadżet elektroniczny – to spory wydatek, ale interesujące dekoracje można upolować bardzo okazyjnie.

Ciekawy mebel

Z reguły każdy mebluje swoje mieszkanie sam, ale istnieją takie elementy wyposażenia wnętrz, w które zdecydowanie można zainwestować. Należą do nich fotele, na przykład modne i ponadczasowe uszaki – idealny wybór dla miłośników czytania lub po prostu błogiego relaksu, interesujące stoliki i przyciągające wzrok etażerki. Warto jednak zweryfikować gust obdarowanego. Inna stylistyka wpasuje się w upodobania taty gustującego w stylu skandynawskim, a inna w zwolenników stylu barokowego czy rustykalnego. Taki mebel to wyjątkowy upominek, który będzie cieszyć nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Dekoracje

Jeśli Twój tata ceni ciekawe detale i piękne przedmioty, zainteresuj się nietuzinkowymi i oryginalnymi bibelotami. Warto połączyć estetykę z praktycznym zastosowaniem. Jeśli ojciec zgromadził znaczną biblioteczkę, zwróć uwagę na ciekawe figurki, które jednocześnie służą jako praktyczne podpórki do poszczególnych tomów. Miłośnikowi podróży będą podobały się orientalne albo afrykańskie dekoracje. Zwolennicy klimatu loftowego gustują z metalowych elementach ozdobnych. Możliwości, podobnie jak w przypadku mebli, jest całkiem sporo.

Gadżety związane z hobby

To bardzo szeroka kategoria produktów, dzięki czemu do każdej osoby można dopasować odpowiedni upominek. Wędkarzowi zaproponuj nową wędkę, komplet spławików lub pojemną torbę na wszystkie akcesoria. Czytelnik ucieszy się z bestselleru w swoim guście, a sportowiec z pulsometru lub nowej bluzy. Całkiem spore możliwości otwierają się w przypadku majsterkowiczów – paleta narzędzi i akcesoriów stolarskich czy remontowych jest w zasadzie nieograniczona. Jeśli Twój tata lubi gotować, zwróć uwagę na szereg kuchennych gadżetów – wciąż pojawiają się akcesoria w nowej stylistyce i o nowych funkcjonalnościach.

Wielu ojców nie ma sprecyzowanego hobby, ale nawet wówczas można w ciemno kierować się w stronę jazdy rowerem lub samochodem. Tacie z dużą szansą na sukces można ofiarować licznik rowerowy, który podsumuje przejechany dystans czy spalone kalorie, funkcjonalną torbę albo uchwyt do samochodu na telefon.

Biżuteria lub zegarek

Chociaż w wielu przypadkach funkcję zegarka przejął smartfon, klasyczny model na rękę pozostaje stylowym dodatkiem o praktycznym zastosowaniu. Wielu mężczyzn, zwłaszcza tych starszych, nie wyobraża sobie eleganckiego outfitu bez tego akcesorium. Solidny zegarek posłuży ojcu przez wiele lat, a uniwersalna tarcza i pasek będą pasowały do większości strojów. Podobna zasada dotyczy spinek do mankietów lub krawata.

Perfumy

To klasyka, która nie wychodzi z mody i stanowi zawsze bezpieczny wybór, zwłaszcza gdy orientujesz się choćby minimalnie w guście swojego taty. W upalnie dni sprawdzą się lekkie, drzewne i cytrusowe zapachy, a na wieczór i chłodniejszą aurę wybrać można bardziej nasycone nuty.