in

5 brzydkich zapachów z ciała, które są oznaką wielu chorób. Sprawdź czy nie dotyczą Ciebie.

Większość brzydkich zapachów z ciała można łatwo zlikwidować. Są jednak takie, których pozbyć się trudno, ponieważ są wynikiem schorzeń.

5 brzydkich zapachów z ciała, które mogą być oznaką choroby:

Oddech owocowo-acetonowy: cukrzyca

Kwasica ketonowa jest jednym z powikłań cukrzycy. Pojawia się w wyniku niedoboru insuliny we krwi. Ciało rozkłada kwasy tłuszczowe w skutek czego powstają kwaśne ciała ketonowe. Jednym z nich jest aceton, który jest wyczuwalny w oddechu.

Owocowo-acetonowemu zapachowi towarzyszą: zmęczenie, suchość, trudności w oddychaniu i ból brzucha. Kwasica jest niebezpieczna i nie leczona może doprowadzić do śpiączki cukrzycowej a nawet śmierci. Koniecznie zgłoś problem lekarzowi.

Odstraszający poranny oddech: bakterie

Pod wpływem działania beztlenowych bakterii Gram – ujemnych rozpoczyna się zachodzący w jamie ustnej proces fermentacji resztek pokarmowych, podczas którego powstają lotne związki siarki. Przyczyną nieświeżego oddechu mogą być zmienionych chorobowo dziąsła, nieprawidłowo założone, nieszczelne wypełnienia w zębach oraz protezy, przewlekłe zapalenia migdałków, zatok oraz angina. W przypadku niewydolności nerek obecny jest zapach amoniaku.

Zabójczy zapach stolca: nietolerancja laktozy

W jelicie cienkim powstaje enzym laktaza, rozkłada on laktozę – cukier znajdujący się w produktach mleczarskich. Zbyt mała ilość laktazy wytworzona w jelicie cienkim sprawi, że laktoza przejdzie do jelita grubego, gdzie sfermentuje. Laktoza, która nie została strawiona powoduje luźne, śmierdzące stolce i gazy. Jeśli Twój stolec wyjątkowo cuchnie po spożyciu nabiału, możesz nie być w stanie strawić laktozy.
Według Narodowego Instytutu Zdrowia, 65 procent ludzi ma problemy z trawieniem mleka.

Cuchnący mocz: zakażenie dróg moczowych

 

Bakterie dostają się do dróg moczowych i cewki moczowej, a następnie mnożą się w pęcherzu, a to powoduje zakażenie i nieprzyjemny zapach moczu.

Brzydki zapach stóp: stopa sportowca

Przykry zapach stóp spowodowany jest kombinacją grzybów i bakterii, które bytują na Twojej skórze oraz między palcami powodując mikro uszkodzenia, które stwarzają środowisko dla dalszego rozwoju siedliska bakterii. Uważaj, gdyż możesz rozprowadzić grzyby na inne części ciała. Bardzo ważne jest, by podczas leczenia zachować szczególną higienę.