in

49-latek zmarł po przyjęciu szczepionki na COVID-19. To kolejny taki przypadek w Polsce.

49-letni mężczyzna z powiatu ciechanowskiego zmarł po przyjęciu szczepionki na COVID-19. Niepokojące informacje obiegły cały kraj.

Jak oznajmili dziennikarze Faktu, mężczyzna przyjął swoją dawkę szczepionki i kilka dni później pojawiły się u niego duszności, stracił przytomność, a następnie doszło do zatrzymania krążenia. Resuscytacja nie pomogła i 49-latek zmarł.

To nie pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Jak oznajmiła Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura prasowego resortu zdrowia, zmarły pacjent to 49-latni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Ciechanowie.

Mężczyznę zaszczepiono 21 stycznia. Po sześciu dniach pojawiły się niepokojące objawy, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci.

„Nie mamy informacji o chorobach dodatkowych. Niemniej jednak był pensjonariuszem DPS co świadczy o tym, że wymagał opieki” – dodaje Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska.

Po przyjęciu szczepionki zmarła także 73-latka z DPS w Ostrowinie czy 85-letnia kobieta z Krakowa cierpiąca na liczne choroby, takie jak miażdżyca, nadciśnienie i niewydolność krążeniowa. Lekarze są zdania, że jej śmierć nie miała związku z przyjęciem szczepionki na COVID-19.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: wp.pl, fakt.pl