in

Ten ojciec nie ma wstydu. Kamery nagrały go na gorącym uczynku w markecie

Pewien 46-latek, będąc na zakupach w markecie budowlanym, zrobił coś, co w momencie wywołało prawdziwą burzę w sieci. Internauci łapią się za głowę.

Mężczyzna uznał, że wykorzysta wózek z dzieckiem do tego, by ukraść parę rzeczy.

Bezwstydny ojciec

Nie ma wątpliwości co do tego, że złodzieje znajdują coraz to nowe sposoby na to, jak kogoś przechytrzyć. Tym razem do oszustwa zostało wciągnięte dziecko. Mężczyzna schował do wózka „upolowane” rzeczy o łącznej wartości ponad 1200 zł.

Wszystko się nagrało dzięki kamerom monitoringu.

Dla 46-latka maluch miał być tylko przykrywką. Dzięki wózkowi ojciec mógł bez problemu ukrywać rzeczy, które miał zamiar ukraść. Były one chowane pod daszkiem.

„Obsługa placówki handlowej zawiadomiła o tym fakcie miejscowych policjantów” – przekazuje Dolnośląska Policja.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak 46-latek chowa dwa akumulatory, a następnie opuszcza sklep. Jak informują policjanci, mężczyzna nie pierwszy raz miał posuwać się do czegoś takiego – w żadnym razie nie jest „amatorem”. Trzy dni wcześniej również ukradł akumulatory i puszkę z farbą.

46-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swoich działań. Zgodnie z art. 278 k.k. kara za kradzież to od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Policjantom udało się odzyskać trzy skradzione akumulatory. Jak się okazuje, reszty nie dało się przywrócić do sprzedaży, ponieważ 46-latek… użył ich podczas remontu w swoim domu.

Sprawca ostatecznie zapłacił za puszkę z farbą i akumulator. Przeprosił obsługę sklepu i wyraził skruchę.

Źródło i fotografie: dolnoslaska.policja.gov.pl