in ,

Kobieta przez 40 lat udawała, że ​​jest mężczyzną dla dobra swojej córki. Prezydent ją za to uhonorował.

Historia Sisa Abu Dauh z Egiptu pokazuje, jak bardzo matka może się poświęcić dla swojego dziecka. Przez 43 lata kobieta była zmuszona chodzić w męskim ubraniu, aby dostać pracę i nakarmić córkę. W 2015 r. Rząd Egiptu przyznał Sisu nagrodę „idealne macierzyństwo”.

Sisa w wieku 16 lat wyszła za mąż, ale gdy była w ciąży, zmarł jej mąż. Po chwili zaproponowano dziewczynie, aby znów poszła do ołtarza, ale nie zgodziła się, wierząc, że zdradzi swoją córkę. W końcu musiała poszukać pracy, aby wyżywić siebie i dziecko.

A ponieważ 40 lat temu w Egipcie kobiecie trudno było się gdzieś dostać, Sisa postanowiła zmienić się w mężczyznę i tym samym zarobić na życie.

Kobieta najpierw pracowała na budowie, niosąc cegły i wyrabiając beton, potem pracowała w polu, a na końcu zaczęła czyścić buty na stacji. Dauch dziennie zarabiała około 10 funtów, czyli mniej niż jednego dolara.

Córka bohaterki była wychowywana przez jej babcię podczas gdy mama była w pracy. Dziewczynka opuściła szkołę i na wzór matki szybko wyszła za mąż, po tym, jak urodziła pięcioro dzieci. Jej mąż nie może pracować, ponieważ jest poważnie chory, więc Sisa musi teraz wspierać całą dużą rodzinę swojej córki. Wstaje codziennie o szóstej rano i idzie czyścić buty na stacji.

Przez wiele lat sąsiedzi nie podejrzewali, że Dauch jest kobietą, ale w końcu zdołali się domyśleć. Kiedy prawda została ujawniona, wszyscy zaczęli nękać Sisa i musiała opuścić Luxor na dwa lata. Jednak te i inne nieprzyjemne okoliczności nie złamały bohaterki. Przyznaje, że bez względu na to, jak ciężka była, nie pozwalała sobie na płacz. Sisa była w stanie nawet samodzielnie zbudować własny dom.

Kobieta otrzymała nagrodę za poświęcenie, a lokalny rząd Luxoru nazwał ją najbardziej oddaną matką kraju.

Kobieta nie ma już potrzeby udawać, że jest mężczyzną, ale jest tak przyzwyczajona do noszenia męskiego stroju, że ciągle w nim chodzi. Po tym, jak Sisa zyskała popularność w mediach, dzięki pomocy dziennikarzy mogła uzyskać licencję i pracować we własnym kiosku. Mimo zdobytej sławy 69-letnia bohaterka nadal ciężko pracuje dla dobra swojej rodziny.