in

Czterolatek wykonał cesarskie cięcie? To nagranie stało się hitem w sieci!

Czegoś takiego jeszcze nie było! Czterolatek ćwiczący cesarskie cięcie to naprawdę niecodzienny widok. Model wykonany z ciastoliny pozwolił na niezapomnianą zabawę w lekarza. Pod okiem mamy przyszedł na świat pluszowy Spiderman.

Nietypowe zastosowanie ciastoliny

Producent ciastoliny zadbał o to, aby dzieci mogły poczuć się jak dentysta, fryzjer, kucharz czy cukiernik. Nikt się jednak nie spodziewał tego, że dzięki ciastolinie chłopiec będzie mógł wykonać cesarskie cięcie. Być może w przyszłości zdecyduje się wykonywać zawód ginekologa- położnika.

Mama zdecydowała, że pokaże synkowi, jak wygląda cesarskie cięcie. Było to możliwe dzięki modelowi brzucha ciężarnej kobiety z ciastoliny Playdoh.

W „macicy” ukryta była pluszowa zabawka przymocowana do pępowiny. Cała lekcja została nagrana i trafiła do Internetu. Wszystko zaczęło się od podania znieczulenia.

„Sprawdzimy, czy znieczulenie działa. Uszczypnij brzuch. Czy pacjentka to czuje? Nie? Ok, możemy zaczynać. Zaczynamy od zrobienia poprzecznego nacięcia w dolnej części brzucha.”

Cesarskie cięcie przeprowadzone pod nadzorem mamy nie wyszło najlepiej i z pewnością żadna pacjentka nie byłaby z niego zadowolona ze względu na pozostawioną bliznę. Ale… trening czyni mistrza!

Na filmiku widzimy, że zabieg cesarskiego cięcia jest niezwykle skomplikowany. To wcale nie tak, jak niektórzy uważają, nazywając go zabiegiem kosmetycznym. Wymaga to przecięcia wielu powłok: skóry, tkanki tłuszczowej, mięśni, otrzewnej i macicy.

Operacja na ciastolinie całe szczęście nie była aż tak skomplikowana i pluszowa zabawka przyszła na świat cała i zdrowa.

Koniecznie zobaczcie nagranie poniżej!

Źródła: www.edziecko.pl, www.facebook.com