fot. PIXABAY, ANDRZEJREMBOWSKI
in

36-latek z siekierą w ręku rzucił się na księdza. Policja bada sprawę.

W zeszły poniedziałek miało miejsce wstrząsające zajście w jednej z parafii w Otwocku. 36-latek groził księdzu, że zabije go siekierą. Policja wyjaśnia okoliczności tej sprawy. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty.

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy policji z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego w Otwocku, w poniedziałek 15 marca br. na terenie otwockiej parafii pojawił się mężczyzna z siekierą w ręku. Groził księdzu i kobiecie, która go broniła. Ostatecznie uderzył księdza w twarz i oddalił się.

Sprawa 36-letniego mężczyzny

Policjanci natychmiast zaczęli szukać agresywnego napastnika. Znaleźli go już po kilku minutach na posesji niedaleko kościoła. Przed wejściem widać było siekierę i maczetę.

„Kiedy policjanci wraz z 36-latkiem ponownie udali się na teren kościoła, na miejscu zastali pokrzywdzonego księdza. Ten potwierdził zdarzenie i rozpoznał mężczyznę” – tłumaczyła sierż. sztab. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Policjanci zabrali 36-latka na komendę i sprawdzili, czy mężczyzna jest pod wpływem alkoholu – okazało się, że tak. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty dotyczące gróźb.

„Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, zobowiązując go do stawiennictwa siedem razy w tygodniu w otwockiej komendzie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności” – poinformowała sierż. sztab. Paulina Harabin.

To po prostu nie mieści się w głowie. Aż strach pomyśleć, co mogło się stać…

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: KPP otwock