in

Jej brzuch wyglądał jakby spodziewała się 10 dzieci – ale gdy zobaczyła usg była zdruzgotana!

24-latka z Meksyku była na diecie. Jej nogi i ręce rzeczywiście schudły, ale nagle i dość szybko zaczął rosnąć jej brzuch. Wszyscy jej mówili, że z pewnością jest w ciąży, ona jednak udała się do lekarza dopiero wtedy, gdy brzuch był naprawdę wielkich rozmiarów i uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. Nie mogła chodzić, jeść i wszystko ją bolało.

Po badaniu usg okazało się, że to nie ciąża, a olbrzymia torbiel jajnika była powodem tak ogromnego brzucha. Jej życie wisiało na włosku. Torbiel ważąca 33 kg uciskała na główne żyły i wypełniała całe podbrzusze.

W każdej chwili mogło dojść do zawału mięśnia sercowego. Konieczna była natychmiastowa operacja.

Operacja była bardzo skomplikowana i ryzykowna. Konieczne było bardzo duże nacięcie, żeby dało się wydostać torbiel w całości. Należało działać szybko, żeby nie zdążyła wyschnąć, ponieważ wtedy łatwo może pęknąć. Takie torbiele bywają złośliwe i to również ponosiło ryzyko operacji, która mogła skończyć się powikłaniami.

Na szczęście udało się przeprowadzić operację bez komplikacji.

Tak wyglądała torbiel po usunięciu jej z wnętrza brzucha kobiety.

Meksykanka opuściła szpital lżejsza o 33 kg. Po swojej lekkomyślności i beztrosce pozostanie jej tylko wielka blizna i nadmiar skóry. Ale mogło skończyć się znacznie gorzej.

Źródło i Fotografie: telegraph.co.uk