fot. pixabay.com
in

Aktor z Podlasia pomylił życie z planem filmowym. Grozi mu do 8 lat więzienia

Pewien 32-latek udał się do jednego z podhalańskich aquaparków. To, co zrobił przy kasie biletowej, sprawiło, że czekają go teraz bardzo poważne konsekwencje.

Mężczyzna postanowił zapłacić fałszywym banknotem. Tłumaczył się, że jest aktorem i na planie filmowym korzysta wyłącznie z takich pieniędzy.

Fałszywe banknoty

Kasjerka przyjęła fałszywy banknot od mężczyzny i zupełnie nie zorientowała się, że ma do czynienia z falsyfikatem. Dopiero rozliczając dzienny utarg, spostrzegła, że wśród banknotów znajduje się jeden fałszywy. Wezwano policję i szybko okazało się, kto jest za to odpowiedzialny – 32-letni mieszkaniec Podlasia.

Policjanci nie musieli go długo szukać… dzięki kamerom monitoringu odkryli, że mężczyzna znajdował się jeszcze na terenie obiektu. 32-latek postanowił wytłumaczyć funkcjonariuszom, że doszło do nieporozumienia.

„Zatrzymany wyjaśniając okoliczności sprawy tłumaczył policjantom i prokuratorowi, że jest aktorem i na co dzień na planie zdjęciowym płaci falsyfikatami. Niestety wszystko wskazuje na to, że „aktor” pomylił realne życie z planem zdjęciowym. W realnym życiu odpowie za oszustwo, za co grozi do 8 lat więzienia” – przekazał Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Jak się okazuje, w torbie podróżnej 32-latka było jeszcze kilkadziesiąt takich falsyfikatów. Banknoty do złudzenia przypominały te oryginalne.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i czeka go nawet do 8 lat więzienia. Ponadto dostał zakaz opuszczania kraju, a także wysokie poręczenie majątkowe.

Źródło: zakopane.policja.gov.pl