in

Ten krótki film o psie poruszył tysiące osób – niesie za sobą prawdę, o której wielu ludzi zapomina.

30 Millions d’Amis Foundation (30 Milionów Przyjaciół) to jedna z największych fundacji do spraw ochrony zwierząt na terenie Francji. Jej celem jest ratowanie bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt – jest to możliwe dzięki wierze w to, że czują tak samo jak ludzie. Kochają, martwią się, tęsknią.

Ludzie pracujący w tej fundacji są to ludzie o wielkich sercach. Postanowili, że stworzą razem coś, co zmusi do myślenia właścicieli psów. Tak powstał niezwykle wzruszający, krótki film.

Jest to apel do wszystkich o to, aby zobaczyli w swoim psie członka rodziny i nie porzucali go, wyjeżdżając np. na wakacje czy przeprowadzając się. Porzuconych zwierząt z tak błahych powodów jest naprawdę mnóstwo. Wszystkie czekają na dom. Wszystkie mają nadzieję, że jeszcze ktoś obdarzy je miłością.

Akcji tej przyświeca niezwykle ważne hasło „Gdy pies porzuca swojego właściciela, to nie dlatego, że jedzie na wakacje”.
 
Ten filmik ukazuje to, jak szczere i wierne potrafią być nasze zwierzęta. Są naszymi przyjaciółmi, którzy chcą nas wspierać i być z nami na dobre i na złe. Każdy powinien pamiętać o tym, że posiadanie psa to wielka odpowiedzialność. Potrzebuje on opieki, miłości i co najważniejsze – nie jest to zabawka na chwilę.
 
Podzielcie się tym filmem ze znajomymi!