in

Matka nagle zemdlała i spadła ze schodów. Uratował ją 3-letni synek, dzięki bajce którą oglądał

Pewna mama straciła przytomność, kiedy schodziła ze schodów. Jej synek był świadkiem całego zajścia i od razu ruszył na ratunek. Wiedział, że musi zadzwonić pod numer alarmowy i poprosić kogoś o pomoc. Pamiętał o tym dzięki ulubionej kreskówce.

Ta historia w momencie obiegła sieć. Ciężko przejść obok niej obojętnie. Internauci są zachwyceni postawą małego bohatera.

Uratował mamę

Kayleigh Boffey z Rowley Regis w West Mids w Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu skarżyła się na złe samopoczucie. Była jednak pewna, że to tylko zmęczenie. Pewnego dnia obudził ją potworny ból brzucha. Kobieta chciała zejść po schodach, ale straciła przytomność i spadła na sam dół.

Wszystko widział jej trzyletni synek Thomas. Natychmiast chwycił za telefon i wybrał numer alarmowy. Wiedział, że tak trzeba zrobić, ponieważ widział to w kreskówce Robocar Poli. Dzięki tej bajce dzieci dowiadują się, co należy robić w kryzysowych sytuacjach.

Chwilę później na miejscu pojawiły się już służby ratunkowe. Wtedy chłopiec po raz kolejny pokazał, na co go stać. Pomógł ratownikom przejść przez bramkę, która zabezpieczała schody i otworzył im drzwi.

Jak wyszło na jaw, 33-latka cierpiała z powodu przepukliny brzucha. W wyniku upadku doznała licznych urazów. Przewieziono ją do szpitala. Teraz powoli wraca do zdrowia. Jest dumna ze swojego superbohatera.

„To niesamowite, że wiedział, co robić i się nie przestraszył. Jestem z niego niezwykle dumna” – mówi.

źródło: parenting.pl