in

23-latka nie myje zębów od 10 lat. Efekt zadziwił nawet samych dentystów! (Zdjęcia)

Większość z nas na co dzień dba o higienę jamy ustnej i myje zęby rano i wieczorem. Uczymy się tego od czasu, gdy zaczynają rosnąć nam zęby, więc może nas też zdziwić, gdy ktoś tego nie robi.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki myciu zębów możemy uniknąć wielu chorób, nie wspominając już o przykrym zapachu i posmaku w ustach. Ale, jak można się spodziewać, są na świecie ludzie, dla których nie jest to priorytet. Mają oni inne zdanie. Jak na przykład pewna 23-latka, która nie myła zębów od 10 lat…

Alice Kidd ma aktualnie 23 lata i od 10 lat nie myje zębów. Kobieta postanawia wyznać, dlaczego tak właściwie tego nie robi. Jej decyzja znacznie wpłynęła na to, jak teraz wygląda.
,,Nie mam w zwyczaju myć zębów. Da wielu ludzi jest to nie do pomyślenia. I nigdy nie zdecydowaliby się wyznać czegoś takiego. Ale taka jest prawda, nie myłam zębów od 10 lat.”

Alice sama nie wie dokładnie, kiedy to się stało – już w dzieciństwie unikała mycia zębów. Robiła to tylko wtedy, gdy jej się przypomniało. Zmieniło się to na chwilę, gdy założono jej aparat ortodontyczny. Przez rok była zmuszona przez lekarza do tego, by bardzo o to dbać, ale potem wróciła do starych zwyczajów. W końcu zdecydowała, że nie będzie tego robić w ogóle.

Kobieta nie jest w stanie zrozumieć powodu, dla którego ludzie tak dbają o swoje zęby. Sama ma przepiękne zęby, mimo 10 lat niemycia. Alice zdaje sobie z tego sprawę – są białe, równe i nie ma w nich żadnych niepokojących ubytków, z którymi miałaby się udać do stomatologa.

Ale jak to możliwe, że Alice ma takie zęby, nie myjąc ich? Zdradza nam sekret – tkwi on w zdrowym trybie życia. Ważne jest to, co pijemy – Alice pije tylko wodę. Żadnej kawy, herbaty, alkoholu czy gazowanych napojów. Trzeba przyznać, że jej zęby wyglądają sto razy lepiej niż wielu ludzi, którzy szczotkują je na co dzień.

Kiedy jednak Alice idzie już do dentysty, by usunąć kamień, nie jest on świadomy tego, że kobieta przez tak długi okres ich nie myje. Nie wie o tym i z pewnością byłby bardzo zdziwiony, gdyby się dowiedział.
,,Jakby kazał mi zacząć je myć, zrobiłabym to. Ale na razie po prostu nie widzę takiej potrzeby. Widzę po swoich zębach, że nie jest to konieczne.”