fot. tiktok@eva_divaaa
in ,

2-latka ocalona przez 8-letnią siostrę. Przerażające nagranie z monitoringu

Zdolność do zachowania zimnej krwi podczas kryzysowych sytuacji to cecha, której nie można się nauczyć, a jej wartość potrafi wyjść na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Oto historia ośmioletniej dziewczynki, która swoim szybkim działaniem uratowała życie dwuletniej siostrze. Zdarzenie zostało uwiecznione na monitoringu domowym.

Dramatyczna sytuacja w basenie

Piękne, słoneczne dni przyciągają dzieci do korzystania z zabawy na świeżym powietrzu, dlatego też 8-letnia dziewczynka i jej 2-letnia siostra postanowiły spędzić dzień właśnie w ogrodzie, co niemal doprowadziło do tragicznego finału.

Nagranie pokazuje dwie młode dziewczynki, które bawią się przy basenie. Najmłodsza z dziewcząt postanowiła napełnić swoją plastikową konewkę wodą. Gdy miała kłopoty z dosięgnięciem wody, starsza siostra podała pomocną dłoń. 2-latka nagle podeszła do siostry z drugiej strony i ponownie pochyliła się nad wodą, co skończyło się tragicznym wypadkiem – wpadła do basenu.

Błyskawiczna reakcja 8-latki

Starsza siostra mimo młodego wieku zachowała się tak, jak powinien zachować się dorosły człowiek – bez wahania rzuciła się na pomoc siostrze. Wykazując niesamowitą zimną krew, szybko wydobyła ją z wody. Na nagraniu widzimy także równie szybką reakcję matki, która wybiegła przerażona z domu i podbiegła do swoich dziewczyn.

8-latka zdobywa uznanie w internecie

Wideo trafiło na platformę TikTok, gdzie teraz przestrzega rodziców przed niebezpieczeństwem pozostawienia dzieci bez opieki w pobliżu basenu.

Internetowa społeczność jest zgodna co do jednego – 8-letnia dziewczynka jest prawdziwą bohaterką. Bez jej szybkiej reakcji, zdarzenie mogło skończyć się tragicznie. Została doceniona za swoją odwagę i zaradność. Jednocześnie niektórzy internauci wyrazili swoje niezadowolenie wobec matki dzieci, krytykując ją za brak nadzoru nad swoimi pociechami podczas zabawy przy basenie.

@eva_divaaa My 8 years old dauther saves 2 years old dauthers live #myheroworld #pool #pooldanger #babyfalldown #babyfalls #baseinas #seseisgelbejasese #swimimgpool #babyfalls ♬ Somewhere Only We Know – Gustixa