in

17 genialnych pomysłów zastosowanych przez Japończyków – Oni wiedzą jak ułatwić sobie życie.

Japończycy kochają technologie i oryginalne rozwiązania. Są nie tylko innowacyjni, oni naprawdę wprowadzają swoje pomysły w życie.

Żaden kraj na świecie nie może się pochwalić tak nowoczesnymi rozwiązaniami jak Japończycy. Oni wiedzą, że pomysły trzeba realizować i wdrażać. Bo ułatwiają i udoskonalają nasze życie.

Zobaczcie 17 genialnych pomysłów stosowanych jedynie w Japonii:

1. Samoobsługowe, w pełni zautomatyzowane sklepy.
 

2. Fotele w pociągach można odwrócić

A post shared by Jörg Hemker (@joerghemker) on

Dla tych, którzy nie lubią siedzieć tyłem do kierunku jazdy.

3. Kawiarnie dla samotnych

A post shared by Ines Song (@ines_song) on

Dla tych, którzy przychodzą sami i czują się niezręcznie. W Japonii mogą siedzieć z wybranym pluszakiem na przeciw.

4. Nazwisko zamiast numeru
 

A post shared by Tomomi Enno (@tomomienno) on


 
Japonia ma skomplikowany i niejednolity system adresowy. W większości miast nie ma nazw ulic tylko numery, nadawane w kolejności zależnej od odległości od centrum miasta, w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Z powodu postępującego zagęszczenia zabudowy, kolejne numery przeplatają się z dawno nadanymi mniejszymi i to bardzo utrudnia znalezienie adresu. Dlatego Japończycy zawsze dodają informację o kierunku i punktach orientacyjnych wskazując adres. I oznaczają nawet nazwiskiem swoje mieszkania, by ułatwić odszukiwanie adresów.
 
5. Skróty

A post shared by Nina AJ (@bolubantat) on

Ukośne przejścia dla pieszych to coś zupełnie normalnego w Japonii. Po co przechodzić przez dwa przejścia skoro można na skróty?

6. Fotel dla dziecka w toalecie
 

A post shared by Jörg Hemker (@joerghemker) on


 
Rodzic, który musi skorzystać z toalety poza domem jest w prawdziwym kłopocie. Co zrobić z małym dzieckiem? Otóż w Japonii do dyspozycji ma specjalny fotelik, w którym na czas korzystania z toalety umieszcza malucha.
 
7. Serwetka do jedzenia hamburgerów


 
Cóż są smaczne, ale jedzenie go może być nieco krępujące. Rozwarte usta, okruszki i sosy na brodzie to raczej standard. Nie da się elegancko zjeść hamburgera. Ale ta serwetka pomoże to ukryć. Posiada nadruk ładnie uśmiechniętej buzi i nie szkodzi, że za kurtyną sos cieknie po brodzie 😉
 
8. Toaleta i umywalka w jednym
 

A post shared by Jörg Hemker (@joerghemker) on


 
To urządzenie wykorzystuje do spłukiwania wodę, której użyliśmy do umycia rąk. Trafia do spłuczki i pozwala na duże oszczędności wody.
 
9. Buty to toalety
 

A post shared by @nn.naru.uu on


 
Żeby nie roznosić zarazków z toalety po całym domu, można zmienić obuwie wchodząc i wychodząc z toalety.
 
10. Hotel z prehistorycznym recepcjonistą
 

 
W tym hotelu jest pełna automatyzacja, więc w recepcji może pracować nawet dinozaur 😉
 
11. Otwieranie puszek
 

 
Japończycy dostrzegli niewygodę zawleczki do otwierania puszek, zmienili jej kształt, który znacznie ułatwia otwarcie puszki.
 
12. Cichy mikrofon do karaoke
 

 
To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie przestają śpiewać i zamęczają tym innych. Szczególnie zaś w myśl zasady, że śpiewać każdy może, ale nie każdy powinien 😉
Mikrofon ma bowiem słuchawki, tuba zbiera cały dźwięk i słyszy go tylko śpiewający.
 
13. Uchwyt do tableta
 

 
Japończycy znajdą rozwiązanie każdego problemu. Uchwyt jest w dodatku bardzo uniwersalny, można przy nim stać, siedzieć i leżeć. Utrzyma tablety o różnych przekątnych ekranu.
 
14. Okulary przeciwsłoneczne dla psów
 

 
Wydaje się abstrakcją, a jednak produkt się przyjął i dobrze się sprzedaje. Psy nie przepadają za ostrym światłem i podobno szybko przyzwyczajają się do okularów.
 
15. Poduszka do korzystania z komputera w pozycji leżącej na brzuchu.
 

 
Ten wynalazek doceni każdy, kto dużo pracuje przy komputerze i nie musi tego robić w biurze. Zmiana pozycji na leżącą, jest dobrą odmianą dla przemęczonego odcinka lędźwiowego.
 
16. Wypożyczalnia parasoli
 

 
Takie skrzynki rozmieszone na ulicach umożliwiają nieodpłatne skorzystanie z parasola w potrzebie. Gdy już jest zbędny pozostawia się go w najbliższej skrzynce.
 
17. Wielofunkcyjne tatami
 

 
Tradycyjne maty japońskie tatami służyły Japończykom do pokrywania podłogi. Teraz tatami ma udogodnienia.