in ,

16 łyżwiarzy ustawia się na lodzie i po chwili sprawia, że tłum wiwatuje z zachwytu!

Łyżwiarstwo jest trochę jak taniec. Liczy się tu gracja, zwinność, sprawność i poczucie rytmu. Ale jest o wiele trudniejsze. Wymaga znakomitej równowagi do wykonywania ewolucji, po których trzeba wylądować z gracją jedynie na cienkich płozach łyżew i jechać dalej.

Z tego wszystkiego łyżwiarstwo synchroniczne ma jeszcze większe wymagania. Tu liczy się wszystko wymienione wyżej, plus jeszcze zgodność ruchu, idealnie wypracowana co do ułamka sekundy. Ten sport wymaga współpracy, nie toleruje pomyłek, które demaskują najmniejsze niedociągnięcia.

Na zawodach sportowych drużyny oceniane są pod kątem wykonania poszczególnych figur takich jak: koła, intersekcje, młyny, czy piruety i oczywiście tego jak idealnie są zsynchronizowane.

Na filmie swój program pokazuje kanadyjska drużyna podczas Mistrzostw Świata w 2015 roku, która przedstawiła wówczas jeden z najlepszych występów w historii tej dyscypliny.

16 sportowców (15 kobiet i jeden mężczyzna) już od samego początku zachwyca ruchami i figurami. Publiczność złożona z miłośników tego sportu oszalała na ich występie. Zajęli rzecz jasna pierwsze miejsce i nikt nie miał wątpliwości co do tego, że to zwycięstwo im się należało.
 
Zobaczcie: