in ,

14 wynalazków, które będą popularne w niedalekiej przyszłości. Który z nich chciałbyś już dziś?

Myśl techniczna każdego dnia owocuje pomysłami, które rozwiązują różne problemy. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące. Jedne okażą się potrzebne i staną popularne, inne pozostaną fantazją pomysłodawcy.

1. Lewitująca żarówka.

Flyte to bezprzewodowa i unosząca się w powietrzu żarówka. Ten gadżet jest już w sprzedaży. Jest bardzo oszczędna. Zużywa niewiele energii, a świecąc 6 godzin dziennie, będzie sprawna przez 22 lata.

2. Podgrzewana kurtka

Ma wbudowane baterie. Jest nie tylko podgrzewana, do tego inteligentna i można sterować temperaturą, oraz miejscem, które ma ogrzać.

3. Sterylizator

Wykorzystując promienie UV będzie zabijał 99% bakterii i drobnoustrojów. Można powiedzieć, że domy będą mogły świecić czystością.

4. 3 – stronny telefon

Trzy połączone ze sobą ekrany dadzą możliwość używania jednocześnie trzech różnych aplikacji.

5. Słuchawki z tłumaczem

Będą tłumaczyć w trybie rzeczywistym bez podłączania do internetu. Z tym gadżetem podróże staną się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

6. Rolki

Nowy model rolek już jest w sprzedaży. Jest połączeniem funkcji rolek i deskorolki, ale daje zupełnie nowe możliwości jazdy.

7. Ładowarka słoneczna

Stresuje Cię wyjście z domu ze słabą baterią w telefonie? Ładowarka słoneczna rozwiąże ten problem. Wystarczy być w zasięgu promieni słonecznych i już nigdy nie rozładuje ci się telefon.

8. Telefon i zestaw słuchawkowy jednocześnie
 

 
Telefon, który zakładasz na ucho jak słuchawki? Niestety to rozwiązanie jest póki co w fazie pomysłu.
 
9. Skaner składu pożywienia
 

 
Analizuje skład, wysyła dane do aplikacji i pokazuje informacje dotyczące nie tylko samych składników, ale także wartości odżywczych.
 
10. Elastyczny smartfon
 

 
Jego premiera jest już zapowiedziana. Ten smartfon nie boi się upadku z dużej wysokości, ani zanurzenia w wodzie do 10 metrów. Posiadana kolekcja stłuczonych wyświetlaczy mówi, że do wynalazek z myślą o mnie.
 
11. Telefon pogodynka
 

 
Bardzo dosłownie pokazuje przepowiadaną pogodę, zmieniając wygląd ekranu.
 
12. Elektroniczny długopis
 

 
To chyba gadżet dla tych, którzy preferują pisanie odręczne, ale w nowoczesnym wydaniu. Nie potrzebujesz papieru. Niezależnie od powierzchni, po której piszesz, twój tekst zostanie wczytany do aplikacji i będziesz mógł zrobić z nim co zechcesz.
 
13. Czajnik przyszłości.
 

Mito to urządzenie, które pozwoli zagotować dokładnie tyle wody ile potrzebujesz i to bezpośrednio w szklance lub kubku.
 
14. Bezprzewodowy nożotoster
 

 
Jednocześnie kroi i opieka pieczywo. Czy okaże się przydatny? Z pewnością zajmuje mniej miejsca niż toster, ale czy szybciej przygotujemy nim grzanki?