in

14 lat była w ciąży i nie było widać końca. Obecnie z niecierpliwością czeka na swoje 20 dziecko!

Dorośli doskonale wiedzą, jak dużym wyrzeczeniem ale i ogromną radością są dzieci.

Choć wielokrotnie można usłyszeć, że ktoś skarży się na zmęczenie czy brak cierpliwości, pewna angielska rodzina nigdy nie narzekała. Państwo Radford są szczęśliwymi rodzicami aż dziewiętnaściorga pociech! Co ważniejsze, obecni – wieloletnia małżonka spodziewa się kolejnego dziecka.

Rodzina z północnej Anglii jest obecnie najliczniejszą w całym kraju. Choć ma już dziewiętnaścioro dzieci, para spodziewa się kolejnego potomka. Licząc wszystkie miesiące, w których młoda mama pozostawała w ciąży okazuje się, że „z brzuchem” chodziła 14 lat. Oczywiście jest to liczba, która nie uwzględnia ostatniej ciąży. Jeśli i tą dodać do statystyk, wówczas okazuje się, że mama Radford była w ciąży piętnaście lat! Noel i Susanne są niezwykle dumni ze swoich dziesięciu córek i dziewięciu synów!

Pierwsze dziecko pojawiło się już dwadzieścia osiem lat temu, gdy jego matka Suzanne miała zaledwie 14 lat. Kolejne, już bardziej zaplanowane, pojawiały się w odstępach od roku do dwóch lat. Obecnie Noel pracuje w piekarni niedaleko morza, a jego żona zajmuje się najmłodszymi dziećmi.


Cała, tak liczna rodzina mieszka w jednym domu. Codziennie, na samo śniadanie potrzebuje blisko 12 litrów mleka i aż dwóch paczek płatków. Nie wspominając już o obiedzie. Należy tu jednak dodać, iż cała rodzina utrzymuje się wyłącznie z dochodów w piekarni, choć wydaje blisko 30 000 funtów rocznie! Ich zarobki oraz umiejętność rozsądnego wydawania pieniędzy sprawia, iż nie muszą pobierać zasiłków, czy też korzystać z instytucji, jak pomoc społeczna.

Czy to dziecko, będzie już ostatnim? Na to nie udzielają jednoznacznej odpowiedzi. Ciekawe jest jednak to, że ich najstarsza córka Sophie bierze przykład z rodziców, i choć ma dopiero 23 lata, dorobiła się już trójki własnych dzieci. A Noel i Suzanna? Cieszą się, będąc dumnymi dziadkami!

Źródło i Fotografie: mirror.co.uk / instagram