in ,

13-latka zaszła w ciążę z 71-latkiem. Wiadomo już, co dalej ze zgwałconą i oprawcą.

Do Sądu Rejonowego wpłynął wniosek prokuratury w Kielcach. Chodzi o odebranie praw rodzicielskich rodzicom 13-latki, która zaszła w ciążę i urodziła. Dziewczyna jest na obecną chwilę w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Śledczy informują, że dziecko 13-latki przyszło na świat w domu babci pod Kielcami 9 sierpnia. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Dziecko urodziło się martwe, a nastolatkę przetransportowano do szpitala.

Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Kielce-Zachód. Badania DNA pozwoliły ustalić, że ojciec dziecka to… 71-letni Stanisław G.

Mężczyznę udało się zatrzymać. Został on oskarżony o współżycie seksualne z nieletnią. Częściowo zgodził się z zarzutami i postanowił wszystko wyjaśnić. 71-latek przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Jak poinformował w rozmowie z PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, rodzicom dziewczyny prawdopodobnie zostaną odebrane prawa rodzicielskie.

„Wniosek został złożony już w początkowym etapie śledztwa. Prokurator dostrzegł bowiem okoliczności, które uzasadniały złożenie takiego wniosku. Decyzją sądu 13-latka została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej” – tłumaczy Prokopowicz.

Rzecznik podkreślił, że ze względu na lokalizację placówki, postępowanie w sprawie przeniesiono do Sądu Rejonowego w Końskich.

Źródło: fakt.pl, PAP