in ,

13-latek zbudował na podwórku swój mini-dom. Jego wnętrze totalnie zdumiewa!

Większość dzisiejszych nastolatków prawdopodobnie ma inne rzeczy na głowie, niż budowanie domów…

Ale 13-letni Luke Thill, z Dubuque w stanie Iowa, znacznie różni się od swoich rówieśników. Ten utalentowany chłopak stworzył swój własny dom – na podwórku rodziców. Zrealizowanie tego projektu kosztowało go mniej więcej 1.500 USD – a teraz chłopczyk może mieszkać sobie w swoim małym domku.

Chłopczyk wyjaśnia, że chęć zbudowania tego domku wynikła z tego, iż nudził się podczas ostatnich wakacji. Aby nie zmarnować kolejnych, chłopczyk wszystko dobrze przemyślał i zaczął działać.

Przez cały rok zbierał pieniądze i materiały potrzebne do budowy domu. Luke kosił trawniki, zorganizował zbiórkę pieniędzy w sieci i aby jeszcze coś zarobić wykonywał zlecenia dla każdego, kto potrzebował pomocy w okolicy. Pewien elektryk z którym Luke się przyjaźnił, pomógł mu zainstalować elektryczność w zamian za wyczyszczenie garażu. Luke wykorzystał około 75 procent materiału pochodzącego z recyklingu. Drzwi frontowe do domu dostał jako prezent od przyjaciela swojego wujka. Dom ma ponad 8m², 3 metry długości i około 1,6m szerokości. Ma elektrykę, ale nie ma kanalizacji, nie ma tam jeszcze wody, ani łazienki.

„Cenie sobie minimalizm. Chciałem mieć swój dom bez ogromnego kredytu.” – powiedział dziennikowi The Des Moines Register

Oczywiście Luke otrzymał również pomoc od swoich rodziców, zarówno finansową jak i z budową budynku. Jednak jego tata Greg, chciał aby syn sam zapłacił za większość swojego projektu, a także sam zbudował większość rzeczy.

„To była szansa dla niego, aby zrobić coś więcej niż tylko siedzieć przed komputerem. To lekcja życia!” – powiedział Greg dla The Des Moines Register.

Ten domek to prawdziwe spełnienie marzeń dla Luke’a. Może się tam zrelaksować w spokoju i pobawić. Posiada tam kuchenkę mikrofalową, telewizor i strych z łóżkiem. Jest tam nawet grill i kwiaty z tyłu. Luke zwykle odrabia po szkole pracę domową w swoim nowym domku a także sypia w nim przez kilka nocy w ciągu tygodnia.

Nastolatek ma już chęci do budowy kolejnego domu – nieco większego. Ma również nadzieję, że zainspiruje innych do spełnienia swoich marzeń: „Chcę pokazać innym dzieciom, że można już budować w tym wieku” – mówi w jednym ze swoich filmów.

Historia Luke’a jest wspaniałym przykładem tego, co dziecko może osiągnąć za pomocą jasnego celu, silnej determinacji i wsparcia ze strony domu. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!
Zobaczcie jak chłopczyk przedstawia wnętrze tego uroczego domku, na jednym ze swoich filmików.