in

Oto 12 najdziwniejszych zawodów na świecie – Aż ciężko uwierzyć, że naprawdę istnieją!

Żadna praca nie hańbi. Ale niektóre zawody są dużo bardziej niezwykłe od innych. Oto lista dziwnych i rzadko spotykanych zawodów.

1. Nurek golfowy
Ten zawód naprawdę istnieje. Pracownik jest odpowiedzialny za wyławianie piłeczek golfowych z pobliskich stawów. To idealna praca dla osób, które wolą spędzać czas na zewnątrz, a nie w biurze. Jest jeszcze jeden mały warunek – nie można bać się węży i innych stworzeń, które lubią podmokłe tereny.

2. Zawodowy „przytulacz”
Wystarczy tylko przytulać się do obcych osób. Na zwykłym przyjacielskim przytulaniu można zarobić 60-80$ na godzinę! Nieprawdopodobne.

3. Tester łóżek
Niektóre przedsiębiorstwa produkujące poduszki i materace, a także pięciogwiazdkowe hotele zatrudniają osoby, które będą spać w ich łóżkach. Wygląda jak praca marzeń? Nie do końca. Będąc testerem łóżek trzeba dokładnie wiedzieć jak się położyć i na co zwracać uwagę podczas snu.

4. Tester karmy dla zwierząt
To praca dla prawdziwego miłośnika zwierząt. Pracownik musi upewnić się, że domowe zwierzęta otrzymają pyszną i wysokiej jakości karmę. Musi spróbować i ocenić smak podanej karmy.

5. Wąchacz chusteczek higienicznych
Chusteczki higieniczne maja przyjemny, delikatny zapach. To dzięki chusteczkowym wąchaczom możemy cieszyć się tym aromatem. Sprawdzają oni czy zapach chusteczki nie drażni węchu. Praca wygląda na wspaniałą i łatwą, ale takich testerów na całym świecie jest bardzo niewielu.

6. Kontroler działania kremów do ciała
Nazwa może być myląca, bo nie chodzi tu o nakładanie na siebie balsamów i sprawdzania ich skuteczności. Zatrudniona osoba ma za zadanie sprawdzać skórę innych osób pod względem miękkości, nawilżenia i poprawy wyglądu.

7. Kolejkowicz
Nikt nie lubi stać w kolejkach. No chyba, że mu za to płacą. Kolejkowicz chętnie stanie za Ciebie w kolejce do lekarza lub po bilety na największy koncert w sezonie.
Waiting in line = queueing

8. Tester zjeżdżalni wodnych
Kto nie chciałby jeździć po całym świecie i bawić się w wodnych parkach rozrywki? Tester zjeżdżalni wodnych ma ocenić ryzyko i frajdę, jaką odczuwa przy zjeżdżaniu.

9. Zbieracz wężowego jadu
To bardzo odpowiedzialna praca. Jad węża wykorzystuje się przede wszystkim do wykonania antidotum na ukąszenia. Takie szczepionki niejednokrotnie ratują ludzkie życie.
10. Zbieracz robaków
Może nie jest to najprzyjemniejsza praca, ale ktoś musi zbierać robaki, aby inni mogli kupić zachętę na ryby.
worms
11. Nagi model
Nie wystarczy tylko rozebrać się przed grupą nieznajomych osób. Gdy pokonamy stres i wstyd, musimy jeszcze wysiedzieć kilka godzin bez ruchu, aby artyści mogli uwiecznić nasz akt na swoim płótnie.

12. Wąchacz pach
Chyba nikt nie chciałby wąchać cudzych pach. Jednak firmy kosmetyczne zatrudniają osoby na takie stanowiska, aby sprawdzić skuteczność działania antyperspirantów. Czasami pracownik musi wąchać nawet 60 pach na godzinę…
Lautenberg Laboratories - Postcard
A Ty który zawód byś wybrał, a który znajduje się na Twojej czarnej liście?