Fot. Policja.pl
in

W kamienicy wybuchł pożar. 12-letni bohater uratował babcię i zwierzęta domowe

Młody bohater – taka etykieta jest jak najbardziej zasłużona dla 12-letniego chłopca, który zdecydowanie podjął działania, gdy ujrzał dym unoszący się w budynku. Dzięki jego szybkim i odpowiednim reakcjom, udało mu się uratować swoją 83-letnią babcię oraz rodzinne zwierzęta – psa i papugę.

Odwaga młodego chłopca

Zgłoszenie o pożarze straże pożarne otrzymały w niedzielę, 23 lipca 2023 r., w godzinach popołudniowych. Z początkowych ustaleń wynika, że ogień rozprzestrzenił się na klatce schodowej oraz na poddaszu jednej z kamienic w jednej z dzielnic Lublina. 12-latek, który w tym czasie przebywał w jednym z mieszkań w towarzystwie swojej babci, zauważył niepokojący dym.

Chłopiec bez zastanowienia pomógł 83-letniej kobiecie bezpiecznie opuścić budynek. Po upewnieniu się, że babcia jest w bezpiecznym miejscu, powrócił do mieszkania po swoje zwierzęta domowe – psa i papugę. Na szczęście, w wyniku tego dramatycznego wydarzenia, nikt nie doznał poważnych obrażeń. Wszyscy mieszkańcy kamienicy, w tym młody bohater, babcia oraz zwierzęta, zostali przewiezieni do szpitala na badania kontrolne.

Natychmiastowa reakcja służb ratunkowych

Po otrzymaniu zgłoszenia, strażacy natychmiast zareagowali i szybko ugasili ogień, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się płomieni. Teraz policjanci dokładnie badają okoliczności tego zdarzenia, starając się ustalić, jak doszło do wybuchu pożaru.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną pożaru mogło być niedogaszenie papierosa. Ta hipoteza jednak nadal jest badana przez specjalistów. Bez względu na wyniki śledztwa, odwaga i szybka reakcja młodego chłopca zasługują na najwyższe uznanie.

Źródło: Policja.pl