in ,

Oto 11 powodów, dla których lepiej wziąć rozwód niż żyć w toksycznej relacji.

Przykro jest to przyznać, ale czasem rozwód okazuje się być najlepszym wyjściem. Jeśli nie potrafimy żyć z drugą osobą i jesteśmy z nią nieszczęśliwi, lepiej jest, gdy po prostu to zakończymy. Ale często pojawiają się dręczące pytania: jak to zniosą dzieci? czy dam radę sam/sama? Skupiamy się na negatywnych aspektach, a jakie są pozytywy?

Oto ankieta, która została przeprowadzona wśród rozwiedzionych osób. Podali oni 11 powodów, dla których lepiej jest się rozwieść niż żyć w toksycznym, rozpadającym się małżeństwie.

Toksyczny związek = Rozwód?

1. Małżeństwo powinno zapewnić poczucie bezpieczeństwa, ale dopiero rozwód da ci na to nadzieję

„Złe małżeństwo zapewnia pozorne bezpieczeństwo, ponieważ wiesz mniej więcej, co cię czeka w przyszłości. Ale rozwód daje nadzieję na szczęście i życie z właściwą osobą.”

2. Bycie samotnym rodzicem jest lepsze niż wychowywanie dzieci w złym małżeństwie

„Jeśli masz małe dzieci, lepiej jest rozstać się, niż żyć w złym małżeństwie, ponieważ w młodszym wieku kształtuje się psychika dziecka. W przyszłości dzieci prawdopodobnie będą szukać takich relacji, jakie widzieli u rodziców.
Zasługujesz na szczęśliwe, zdrowe relacje z wzajemnym szacunkiem, a twoje dzieci codziennie obserwują coś przeciwnego.”

3. Rozwód daje wolność i szansę spotkania odpowiedniego partnera

„Rozwód jest bolesny, ale najgorszy jest stan zawieszenia. Gdy się rozwiedziesz, odzyskasz wolność i szansę, by poznać kogoś odpowiedniego!”

4. Możliwość skupienia się na sobie

„Po rozwodzie ponownie poznajesz siebie. Jako matka możesz wychowywać dzieci, kierując na nie całą swoją miłość i energię. Znajdziesz prawdziwy spokój, szczęście i radość życia, które zabrało ci złe małżeństwo.”

5. Rozwód nie jest najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się twoim dzieciom. Gorszą jest paskudna atmosfera, wrogość, agresja i obojętność w rodzinie.

 
„Kiedy moja pierwsza żona i matka moich pięciorga dzieci opuściła nas na zawsze, myślałem, że rozwód jest najgorszą rzeczą, jaka mogła się przydarzyć rodzinie. Ale dziś wiem, że dla dzieci najgorsze jest żyć w atmosferze wrogości i patrzeć na to, że jesteś nieszczęśliwy. Moje życie i życie moich dzieci stało się lepsze i szczęśliwsze po rozwodzie.”

6. Istnieje duża różnica między byciem samemu a byciem samotnym.

 
„Rozwód ujawnił mi całe piękno samotności. Nauczyłem się cieszyć samotnością i jestem wolny od strasznego uczucia osamotnienia, które występuje, kiedy przebywasz z niewłaściwą osobą.”

7. Ty i twój partner przestajecie przeszkadzać sobie we wzajemnym rozwoju

 
,,Uważam, że jedyną rzeczą, która odróżnia „złe małżeństwo” od „dobrego”, jest wspieranie partnera lub notoryczne podcinanie sobie nawzajem skrzydeł. Dlatego nie do rzadkości należą przypadki, w których rozwód jest najlepszym wyborem, pozwalającym obojgu partnerom rozwijać się i osiągać pożądane cele.”
 

8. Najlepszym rodzicem jest szczęśliwy rodzic

 
„Odwaga do odejścia i zrobienia kroku w nieznane jest chyba najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie i swoich bliskich. Rozwód udowodni ci, że masz odwagę i siłę zawalczyć o szczęśliwe życie. I będziesz lepszym rodzicem, jeśli będziesz szczęśliwy.”

9. Możesz spożytkować swoją energię na coś innego niż nieudane małżeństwo

 
„Jeśli zrobiłeś wszystko, aby uratować małżeństwo, ale nic nie pomogło, znajdź odwagę, aby iść dalej. To przyniesie owoce. Przestaniesz inwestować całą swoją energię w relację, która już się nie odrodzi. Będziesz miał więcej energii dla siebie i swoich dzieci.”

10. Zasługujesz na partnera, który będzie odwzajemniał miłość i wspierał

 
„Rozwód jest lepszy niż małżeństwo bez miłości. Wszyscy zasługujemy na miłość.”

11. Tracisz partnera, ale dostajesz szansę na szczęście.

 
„Rozwód na dłuższą metę dał mi szczęście. Życie jest zbyt krótkie, by tracić je na niezdrowe relacje.”
 
Podziel się tym postem ze znajomymi. Te słowa mogą być komuś bardzo potrzebne…