in

11 domowych i w pełni naturalnych lekarstw naszych dziadków – One naprawdę działają!

Żyjemy w świecie szybkich rozwiązań. Kiedy pojawia się problem trzeba jak najszybciej się z nim uporać. Najprostszym rozwiązaniem na ból i dolegliwości jest wizyta w aptece. Większość leków przeciwbólowych tylko zagłusza sygnały, które wysyła nam własnych organizm.

Pokolenie naszych dziadków, samo radziło sobie z większością dolegliwości, na które dziś znamy tylko jeden sposób – leki z apteki.

Jak się jednak okazuje to wcale nie jest konieczne, bo prostych domowych sposobó, które naprawdę działają jest całkiem sporo.

1. Artretyzm

Yellow Raisins

Zalej rodzynki ginem i zostaw na noc. Następnie jedz po 10 rodzynek każdego dnia. Witaminy i właściwości przeciwzapalne owoców przyniosą ulgę, zmniejsza obrzęk i złagodzą ból.

2. Brzydki oddech

Celery

Żeby uporać się z nieprzyjemnym oddechem żuj seler lub pietruszkę. Nie tylko pomoże w pozbyciu się zapachu ale także poprawi trawienie.

3. Ból ucha

Lemon Curd - Squeezed

Wciśnij sok z cytryny do ucha, złagodzi ból, zabije bakterie, przywróci właściwe ph.

4. Utrata włosów

Coca Tea

Zaparz herbatę ziołowej z pokrzywy lub skrzypu. Pomogą w walce z wypadającymi włosami. Zioła te mają wysoki poziom krzemionki, który może przyczynić się do wzmocnienia włosów.

5. Menopauza

Yams

Ziemniaki zastąp batatami. Ich regularne spożywanie poprawi równowagę hormonalną. Dzięki dużej zawartości witaminy A i przeciwutleniaczy, obniżą poziom cholesterolu.

6. Odciski i nagniotki
Red Vines
Rozgnieć czerwone winogrona i wymieszaj je z niewielką ilością wazeliny. Nałóż powstałą mieszankę na odciski i nagniotki.

7. Choroba lokomocyjna, nudności
 

 
Kiedy pojawiają się zawroty głowy i zaczniesz produkować zbyt dużo śliny, sięgnij po oliwki. Bardzo skutecznie pozwalają powstrzymać nudności.
 
8. Zakażenie dróg moczowych
 

 
Rozpuść w szklance łyżeczkę sody i wypij. Sprawisz, że pH Twojego pęcherza będzie bardziej zasadowe, a to znacznie utrudni rozwój bakterii.
 
9. Niestrawność
 

 
Jeśli cierpisz na niestrawność, jedz suszone morele. Są bogate w potas i błonnik. I po kłopocie!
 
10. Brodawki
 

 
Zaklej je taśmę klejącą pobudzając swój organizm do walki z wirusem. Taka terapia trwa zazwyczaj kilka dni.
 
11. Ukąszenia owadów
 

 
Skrobia zawarta w ziemniaku zneutralizuje uczucie swędzenia i ochroni ja przed podrażnieniem. Wystarczy miejsce ukąszenia skórę połówką ziemniaka.