in

11-latek bawiąc się na plaży znajduje małą dziewczynkę zakopaną żywcem w piasku i natychmiast wkracza do akcji.

11-letni Connor Fitz-Gerald bawił się z przyjaciółmi na plaży Marina Dunes w Kalifornii, USA, gdy nagle dokonał strasznego odkrycia: młoda dziewczyna została żywcem przysypana piaskiem.

Alyssa Bostic, jest szczęśliwą 5-latką, która radośnie bawiła się na plaży, gdy stało się coś nie do pomyślenia. Alyssa stworzyła małą jaskinię podczas zabawy i chciała do niej wejść. A kiedy stała pod jaskinią, nagle wszystko runęło.

Utknęła na kilka minut w piasku, nie mogąc się ruszać ani oddychać. Wydawało się, że nie ma już nadziei na ucieczkę, gdy została całkowicie zasypana piaskiem. Całe szczęście Connor był w pobliżu, z daleka dostrzegł co się stało i szybko odnalazł dziewczynkę. To był wyścig z czasem, ale Connor nie miał zamiaru się poddać – chłopczyk działał błyskawicznie.

11-latek zaczął gorączkowo kopać, by odkryć pięcioletnią dziewczynkę, która leżała bezwładnie. Kiedy Connor wyciągnął Alyssę, była nieprzytomna. Odważny 11-latek natychmiast rozpoczął udzielać jej pierwszej pomocy – nauczył się tego oglądając telewizję.

Podczas gdy Connor był zajęty ratowaniem życia, dorośli przybyli na miejsce i natychmiast wezwali karetkę. Dziewczyna uniknęła tragicznego losu i jest teraz w pełni zdrowa – wszystko dzięki szybkiej reakcji Connora. Odwaga i determinacja chłopczyka uratowały życie na plaży tego dnia. Jego sposób myślenia i godne podziwu działania, były kluczowe dla przeżycia tej małej dziewczynki. Ojciec Connora jest dumny ze swojego syna.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć w poniższym raporcie: