in

11-latka została zgwałcona przez dziadka i odmówiono jej aborcji – Lekarz straszył ją śmiercią

Lucii w wieku 11 lat została zgwałcona przez 65-letniego przybranego dziadka. Dodatkowo, podczas gwałtu została zapłodniona. Dziewczynka nie chciała urodzić tego dziecka, jej rodzina także domagała się wykonania aborcji. Niestety, władze Argentyny odmówiły usunięcia niechcianej ciąży. Powód odmowy był kuriozalny.

Lekarze powiedzieli, że jeśli dziewczynka przerwie ciąże to może umrzeć

Tak naprawdę było to jedno wielkie kłamstwo. W tej sprawie wypowiedziała się Celia Debono, znana obrończyni praw kobiet. Uznała, że lekarze odmówili aborcji nie ze względów medycznych, lecz religijnych:

Została oszukana. Mówili jej, że walczą z jej anemią, tymczasem robiono wszystko by doniosła płód. I to mimo wyraźnego sprzeciwu matki… W dniu porodu nie podawano jej jedzenia, ale dostawała lek na wzrost i rozwój płodu, podczas gdy jej matce wmawiano, że są to witaminy.

Dziewczyna urodziła dziecko, ale niemowlę było zbyt słabe

Pomimo błagań o aborcję, Lucii urodziła w lutym poprzez cesarskie cięcie, a już 8 marca jej dziecko zmarło. 11-latka została wypuszczona ze szpitala dopiero miesiąc po porodzie, ponieważ jej organizm bardzo ciężko zniósł ciążę i poród. Bardzo długo dochodziła do siebie.

Gwałciciel został skazany na osiemnaście lat więzienia.

W Argentynie powstały protesty w imieniu nastolatki

Historia Lucii wywołała masę komentarzy i głosów na świecie. W Argentynie zaczęły pojawiać się masowe protesty. Ludzie sprzeciwiali się decyzji lekarzy. Głośno mówili o prawach człowieka i naruszeniach godności drugiego człowieka. W mediach społecznościowych pojawił się hashtag #NiñasNoMadres (dziewczyny, nie matki), pod którym kobiety umieszczały swoje zdjęcia, na których miały 11 lat.

A jakie stanowisko ty przyjmujesz? Uważasz, że dziewczynka powinna mieć prawo do dokonania aborcji?

Źródło: theguardian.com/ miniaturka: imgur.com