in

10 zł warte kilka tysięcy? Lepiej sprawdź, czy nie masz tego banknotu

Nie ma wątpliwości co do tego, że mnóstwo banknotów posiada dużą wartość kolekcjonerską. Co jakiś czas do sieci trafiają informacje na temat drogocennych monet czy też banknotów, za które możemy dostać nawet tysiące złotych.

Tym razem chodzi o 10 zł o specjalnych numerach seryjnych. Masz ten banknot w swoim portfelu? Lepiej sprawdź!

10 zł warte tysiące?

Jak dowiadujemy się z portalu gazeta.pl, nawet te banknoty, których używamy na co dzień, mogą posiadać o wiele większą wartość. Wystarczy, że spełniają dwa warunki: są w bardzo dobrym stanie i mają wyjątkowe numery seryjne.

Kolekcjonerzy skupiają się przede wszystkim na banknocie o nominale 10 zł – jak się okazuje, najbardziej pożądane są te, które mają kombinację AA oraz BB, a także te z YA lub ZA. Taki banknot jest wart nawet kilka tysięcy! Warto zatem sprawdzić, czy nie mamy go w swoim domu!

„Duże znaczenie ma również numer seryjny. Do najcenniejszych kombinacji cyfr zalicza się numery seryjne: 1234567 i 8765432. Na aukcjach mogą być warte nawet kilkanaście tysięcy złotych. Mniejszą wartość mają banknoty z numerami: 1234321, 1134311, 8175718”— możemy dowiedzieć się z serwisu.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło:gazeta.pl