in

10 tajemniczych odkryć, których do dziś nikt nie potrafi wytłumaczyć.

Nasza planeta obfituje w odkrycia i zjawiska, które zadziwiają nawet naukowców.

Mimo wiedzy i przyrządów nie wszystko oni sami potrafią zrozumieć i wyjaśnić.

Oto lista 10 bardzo dziwnych odkryć, dla których nie znaleziono dotąd satysfakcjonującego wytłumaczenia:

1. Ptaki Moa

To wielkie ptaki nieloty. Zamieszkiwały Nową Zelandię. Wyginęły około roku 1500. Podczas wyprawy w XX wieku naukowcy natknęli się na bardzo duży pazur jednego z ptaków, który o dziwo był bardzo świetnie zachowany jak na upływ kilkuset lat od wyginięcia…

2. Świątynia Sacsayhuamán w Peru

Jest wielka tajemnicą dla badaczy. Do jej budowy nie użyto ani grama zaprawy, a kamienie są tak dopasowane, że nie sposób znaleźć najmniejszą szczelinę. Nikt nie potrafi wyjaśnić sposobu w jaki ją zbudowano.

3. Brama Słońca w Boliwii

Brama Słońca znajduje się w Tiahuanaco – starożytnym i tajemniczym mieście w Boliwii. Niektórzy archeolodzy uważają, że to dawne centrum ogromnego Imperium powstałego w pierwszym tysiącleciu naszej ery. Ale co mogą oznaczać rzeźby na bramie. Tego nikt nie wie.

4. Jaskinie Longyou w Chinach

Jaskinie te zostały wyżłobione w piaskowcu przez ludzkie ręce. Taka praca wymagała z pewnością udziału tysięcy ludzi. Ale brak jakiejkolwiek wzmianki na temat tych jaskiń i metod wykorzystanych do ich budowy.

5. Niedokończony Obelisk w Egipcie

W Asuanie znajduje się tzw. „niedokończony obelisk”, jest olbrzymi. Według wielu niezależnych badaczy twierdzi, że jego powstanie dowodzi zastosowania technologii maszynowej!

6. Podwodne miasto Yonaguni w Japonii
 
Ten starożytny kompleks został odkryty przypadkowo przez instruktora nurkowania Kihachiro Aratake. Podwodne miasto obaliło niemal wszystkie teorie naukowe. Skałę, z której jest wykonane zanurzono pod wodą około 10 000 lat temu czyli długo przed tym, zanim powstały piramidy egipskie.
 

 
7. Zatoka Meduz w Kanadzie
 
Upadek tego miasta od dziesięcioleci stanowi tajemnicę dla ekspertów. W 1922 roku indyjski archeolog R. D. Banerji odkrył starożytne ruiny na jednej z wysp na rzece Indus.
 

 
8. L’Anse aux Meadows w Kanadzie
 
To archeologiczne odkrycie w Kanadzie było kiedyś osadą założoną przez Wikingów około 1000 lat temu. To by dowodziło, że skandynawscy marynarze byli w Ameryce Północnej na długo przed narodzinami Krzysztofa Kolumba.
 

 
9. Kamienne tunele
 
Odkrycie dotyczy rozbudowanej sieci podziemnych tuneli, które rozciągają się po całej Europie od Szkocji po Turcję. Mogły być stosowane jako ochrona przed drapieżnikami, inni badacze uważają, że zapewniano sobie bezpieczną podróż niezależną od pogody i innych problemów.
 

 
10. Olbrzymie kamienne kule na Kostaryce
 
Te tajemnicze skalne kule są idealnie gładki i przez to mocno intrygujące. Różne są teorie ich powstania i pochodzenia. Na ogół sprzeczne ze sobą. Zostały odkryte w 1930 roku przez pracowników plantacji bananów.