fot. freepik.com
in

Te 10 produktów skutecznie wymiata cholesterol z tętnic i zmniejsza ryzyko zawału

Statystyki są zatrważające. Liczba zawałów, ataków serca i chorób układu krążenia stale rośnie, mimo wzrostu świadomości, że dieta i tryb życia w ich przypadku silnie wpływają na poprawę zdrowia.

Weź sobie to do serca zanim będzie za późno!

1. Jedz łososia.
Zapewni dużą ilość zdrowych kwasów tłuszczowych. Kupuj z dobrego źródła. Pomoże zmniejszyć stan zapalny i obniżyć cholesterol. Oprócz łososia zjadaj śledzia, makrelę i tuńczyka.

fot. freepik.com

2. Zjadaj orzechy.

Tłuszcze nienasycone i kwasy omega-3 poprawią twoją pamięć i zadbają o zdrowe stawy. Najlepsze są orzechy włoskie i migdały.

3. Pij kawę.

Ryzyko zawału serca zmniejszysz aż o 20%, jednak z umiarem, jedna czarna kawa dziennie w zupełności wystarczy!

4. Korzystaj z kurkumy.

Zapobiega nadmiernemu przechowywaniu tłuszczu. Dodawaj ją do potraw i herbaty.

5. Jedz ser.

Jedzony regularnie obniży Ci wysokie ciśnienie i poziom cholesterolu i przyczyni się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Pamiętaj, żeby to był dobrej jakości ser.

6. Pij zieloną herbatę!

Zielona herbata pełna jest katechiny, a to silny przeciwutleniacz, który przyspieszy Twój metabolizm! Pobudzi Cię do działania i jednocześnie uspokoi. Nie przesadzaj z ilością. Pij nie więcej jak 1-2 filiżanki dziennie.

fot. freepik.com

7. Jedz żurawinę.

Obfituje w potas. Zmniejsza poziom cholesterolu we krwi i ryzyko zawału o 40%!

8. Granaty.

W owocach granatu znajdziesz wiele substancji fitochemicznych, które poprawią krążenie krwi. Jeśli nie lubisz samego owocu, dodawaj go do sałatek, koktajli i soków.

9. Jedz cynamon

Zapobiega zatykaniu się tętnic. Łyżeczka dziennie to idealna dzienna porcja. Możesz dodawać go do musli i innych potraw!

10. Jedz brokuły

Obniżają ciśnienie krwi, ponieważ są bogatym źródłem witaminy K. Mogą być spożywane na surowo lub ugotowane. Jedz jako przekąskę lub dodatek do głównego posiłku lub sałatek!

Którego z produktów zdecydowanie brakuje w Twojej diecie?