in ,

10 magicznych sztuczek, które z magią nie mają nic wspólnego. Poznaj ich sekrety.

Występy magików nie maja nic wspólnego z magia. To sztuczki, których sekret tkwi w przygotowaniu i przekonaniu widzów, że wydarzyło się właśnie coś niemożliwego.

Zanim powstał internet, sztuka iluzjonistyczna była zarezerwowana dla wybrańców. Dostać się na nauki sztukmistrza nie było łatwo, bowiem cała sztuka polegała na tym, by sekrety nie wydostawały się na zewnątrz, a publiczność łatwiej było zadziwić i pozwolić jej wierzyć w to, że byli właśnie świadkami prawdziwej magii.

Środki masowego przekazu odebrały nam dostęp do świata czarów i magii. Demaskując magików pokazały, że jesteśmy zwyczajnie nabierani.

Ale kto naprawdę kocha magię, ten nigdy nie ustaje w poszukiwaniach nowych sposobów zadziwienia publiczności. A wszystko po to by usłyszeć na widowni szmer zachwytu, niedowierzania i pytania: „Jak on to zrobił”.

Dziś wyjaśniamy te, które od dawna nie są już pilnie strzeżoną tajemnicą.

1. Igła przechodząca przez balon

Długa igła (lub wykałaczka do szaszłyków) zostaje przepchnięta przez balon bez jego przebicia? Jak to możliwe?! Okazuje się, że możliwe.

Sekret sztuczki: To dokładnie nasmarowanie wykałaczki oliwą lub płynem do mycia naczyń. Kluczowe są miejsca, w których przebijasz balon, ponieważ ostrze przechodzi przez te miejsca tam gdzie warstwa gumy jest najgrubsza, na górze i na szyjce balonu.

2. Magiczna chusteczka

Magik kładzie na stole chusteczkę, a ona zaczyna się unosić

Wyjaśnienie: Chustka jest zawsze kolorowa, by odwrócić uwagę od szczegółów. Pod nią skrywa się cienki drucik, lekko zgięty, którego naciśnięcie powoduje, że unosi sie końcówka a wraz z nią chustka.

3. Naprawianie obciętej liny

Mag przecina linę na dwie części, a następnie składa je w jednej ręce wykonując magiczny ruch drugą ręką. Po chwili pokazuje linę, która znów jest cała w jednej części.

Sekret sztuczki: Tę sztuczkę także możesz spróbować zrobić samodzielnie. Iluzjonista tak naprawdę nie tnie długiej liny, lecz w swojej dłoni ukrywa mniejszy kawałek liny. Tnie krótszą linę a później ukrywa ją w zaciśniętej pięści.

4. Równanie matematyczne na tablicy

Widzowie widzą dwie małe tablice kredowe. Następnie mag pisze na jednej z tablic równanie matematyczne. Wypisuje dwie cyfry oraz znak dodawania. Zakrywa tablicę drugą i wrzuca do nich kredę. Potrząsa deskami, a po chwili ściąga jedną i odsłania rozwiązane równanie.
 
Sekret sztuczki: Na początku sztuczki widzowie widza dwie takie same tablice, tylko, że wcale nie są one identyczne! Pod jedną z nich skrywa się gotowa tabliczka z rozwiązaniem. Kiedy magik potrząsa tablicami, po chwili wrzuca do środka kredę, aby odciągnąć naszą uwagę. Sprytne, prawda?

5. Przeciąganie chustki dookoła szyi
 

 
Szalik jest ciasno zawiązany na szyi magika. Po pociągnięciu szala, ten nie zaczyna dusić iluzjonisty, lecz wyswobadza się z jego karku.
 
Sekret sztuczki: Oto kolejna sztuczka, którą łatwo wykonasz sam. Magik po prostu nie zawija szala dookoła szyi, lecz przekłada tworząc supełek. Kiedy pociągnie za końce, pętle się luzują, a chusta przechodzi przez szyję.
 
6. Przeciskanie monety przez szybę
 

 
Mag popycha monetę przez szklany blat stołu, przecież to musi być prawdziwa magia!
 
Sekret sztuczki: Do tej sztuczki mag używa dwóch identycznych stalowych monet, jedna z monet jest umieszczona na blacie, zaś druga pozostaje ukryta w dłoni iluzjonisty. Istotnym dodatkiem tej sztuczki jest obrączka z przymocowanym magnesem. Mag trzyma rękę z ukrytą monetą pod szkłem i zakrywa ją drugą ręką (tą z obrączką), która znajduje się nad szkłem. Po chwili kieruje ukryty grosik do miejsca, w którym znajduje się pierwsza moneta. Gdy ręka zostaje uniesiona do góry, moneta z blatu zostaje przyciągnięta do obrączki.

7. Jak przeżyć pocięcie nożem?
 

 
Tę sztuczkę na pewno kojarzycie! Iluzjonista bierze do ręki duży nóż myśliwski i przecina rękę. Sztuczka wygląda naprawdę niebezpiecznie, jednak na końcu dowiadujemy się, że magowi nic się nie stało.
Sekret sztuczki: Cała magia tkwi w nożu, który ma przesuwane ostrze z półkolistym wycięciem. Gdy nóż znajdzie się przy ręce, fragment ostrza przesuwa się tak aby nie zranić iluzjonisty.
 
8. Łapanie pocisku w zębach
 

 
Mag ładuje karabin prochem, a następnie wkłada do lufy pocisk. W kolejnym kroku wręcza karabin asystentce, która ma strzelić do oddalonego o kilka metrów iluzjonisty. Asystentka strzela, mag jest cały, a kula tkwi w jego zębach.
 
Sekret sztuczki: Karabin, po prostu nie jest prawdziwy. Efekt strzelania jest odtwarzany za pomocą specjalnego mechanizmu ukrytego wewnątrz pistoletu, a podczas ładowania kuli, iluzjonista używa tłoka, który na końcu ma zamieszczony malutki magnes. Magnes przyciąga kulę, a mag ukrywa ją w swojej dłoni, aż do momentu oddania strzału.

9. Rzucanie nożami
 

 
W jednej z najbardziej stresujących sztuczek jaką zna świat, iluzjonista rzuca ostrymi nożami w swoją asystentkę, która jest przywiązana do dużej tarczy. Sytuacja mrożąca krew w żyłach.
 
Sekret sztuczki: Tak naprawdę iluzjonista nie rzuca nożami, on tylko celuje, a następnie ukrywa je w sekretnej kieszeni płaszcza. Noże pojawiają się na tarczy, ponieważ drugi asystent który jest schowany za kołem, przepycha ostrza w wybrane miejsca.
 
10. Zniknięcie pociągu
 

 
W jednej z najbardziej fascynujących sztuczek, David Copperfield sprawia, że wielki wagon pociągu znika! I to przed całym tłumem ludzi! Wagon jest przykryty dużym materiałem i po wykonaniu kilku magicznych ruchów, unosi się nad ziemią. Kiedy magik zdejmuje materiał, okazuje się, że nic pod nim nie ma.
 
Sekret sztuczki: Jedna z teorii głosi, że istnieje specjalna sztywna konstrukcja przypominająca wagon, która zbudowana jest wokół prawdziwego pociągu. Po nałożeniu materiału na wagon, prawdziwy pociąg odjeżdża na szynach, a konstrukcja zostaje podniesiona do góry. Reflektory świecą oślepiająco byśmy nie dostrzegli odjeżdżającego wagonika, kamera także jest odpowiednio ustawiona – te czynniki sprawiają, że nie widzimy jak wagonik odjeżdża.

Źródło i Fotografie: brightside.me