fot. ©Webniusy
in

10 groszy warte 20 tysięcy złotych? Sprawdź, czy nie masz tej monety w swoim portfelu

Wielu ludzi nie jest świadomych tego, że może się szybko wzbogacić w bardzo prosty sposób. Lepiej zajrzeć do swojego portfela i sprawdzić, czy przypadkiem nie ukrywa się w nim moneta pożądana przez numizmatyków.

To nie do wiary, jaką kwotę można otrzymać w zamian za 10 groszy!

Kolekcjonerzy monet są w stanie dać naprawdę wiele za to, co ich interesuje, choć nam może się wydawać, że to tylko parę groszy.

Z pewnością większość z nas nawet nie zwraca uwagi na to, z którego roku są monety, a po 10 groszy jesteśmy w stanie czasem nawet się nie schylić, jeśli upadnie. Okazuje się, że to ogromny błąd. Na niektórych monetach możesz naprawdę dobrze zarobić!

Monety, o których mowa, pochodzą z PRL-u. W oczach kolekcjonerów to właśnie one są najbardziej pożądane. Wyobraź sobie, że za 10 groszy można dostać… nawet 20 tysięcy złotych.

Nie chodzi jednak o każdą 10 groszówkę, tylko tą pochodzącą z 1973 roku. Jeśli masz ją w swoim portfelu lub w jakiejś szufladzie, możesz spodziewać się przypływu pieniędzy. Ale to nie wszystko – jest jeszcze jeden warunek, który trzeba spełnić!

Na Allegro była aukcja ogłoszenie z właśnie taką monetą.

10 groszy z 1973 roku będzie miało taką wartość, gdy będzie to moneta wybita w słowackiej Kremnicy, która nieprzerwanie wybija pieniądze od 1329 r. Taka moneta jest pozbawiona znaku menniczego, a ilość jest nieznana, ponieważ zaginęła dokumentacja.

Kolekcjonerzy marzą o tej monecie, ponieważ nie wiadomo o niej nic więcej, prócz tego, że na pewno istnieje. Może właśnie akurat ty ją masz?

Źródło: Inwestycje Alternatywne