in

Weganka pochwaliła się czym karmi swojego psa. Weterynarz nie wytrzymał i przemówił jej do rozumu.

Weganie wierzą w swoje ideały, z których najważniejszym jest nie przyczynianie się do krzywdy zwierząt.

Nie tolerują zabijania, nie popierają hodowli, a wszystko ma źródło w trosce o ekologię i dobro zwierząt.

Weganie często jednak chcieliby włączyć do swoich przekonań innych. O ile nie są w stanie zmusić do nich ludzi, o tyle mogą zmusić zwierzęta.

Pewna weganka w sieci zamieściła zdjęcie posiłku przygotowanego dla jej suczki, złożonego z samych wegańskich produktów: tofu, puree z batatów i brązowego ryżu, nasion chia oraz enzymów trawiennych.

„Prawda, że wygląda na podekscytowaną?” – napisała pod zdjęciem.

Pod postem zagrzmiało

Internauci oburzeni pisali, że to jest niebezpieczne dla psa i jak może nazywać się miłośniczką zwierząt, jeśli chroniąc zwierzęta hodowlane krzywdzi własnego psa?

„Znęcasz się nad swoim zwierzakiem. Sama jestem weganką, ale nie wyobrażam sobie zmuszać swojego psa do tego samego. Przecież to jest dla niego niebezpieczne!” – skomentowała jedna z internautek.

Wśród licznych głosów znalazł się komentarz weterynarza:

„Wydaje ci się, że jesteś specjalistką na temat zdrowia zwierząt i weterynarii. Pozwól, że coś ci wyjaśnię.
 
Psy z natury są mięsożerne i nic nie jest w stanie tego zmienić. Ich DNA jest w 99,8% zgodne z DNA wilków. Dla przypomnienia wspomnę, że wilki to również mięsożercy. Nasze czworonogi mają takie same potrzeby pokarmowe jak drapieżne wilki.

Brak białek pochodzenia zwierzęcego może nieść za sobą bardzo przykre skutki takie jak spadek masy ciała, letarg, biegunki, problemy z oddychaniem, puchnięcie kończyn, rak przewodu pokarmowego, zapalenie jelit, infekcje grzybicze, wrzody żołądkowe czy też alergie pokarmowe.” – napisał.
 

 
Obrona
 
Kobieta usiłowała się bronić twierdząc, że jej suczka jest zdrowa, nie choruje i je ze smakiem posiłki, które dostaje.
 
Weterynarz odniósł się do tych argumentów:
 
„Spójrz na nos swojego psa. Jest suchy i bladoróżowy, co może świadczyć o odwodnieniu lub innych problemach. Co więcej, on nie jest nawet skierowany w stronę jedzenia, a więc wcale nie jest z niego zadowolony. Jest głodny, ma mętny wzrok.” – napisał lekarz.
 

 
Wydaje się, że weganie popadli w pewien paradoks przekonań. Zapominają, że psa nie można zmienić biologicznie tylko dlatego, że nie żyje w naturze, a pod dachem człowieka. Gdyby pozostał w naturze nie jadłby trawy, tylko polował na mniejsze zwierzęta.
 
Człowiek ma wybór, pies nie.