in ,

Usunięcie kleszcza bez użycia pęsety? To możliwe – pielęgniarka pokazuje prostą metodę.

Tego roku możemy spotkać naprawdę dużo kleszczy. Musimy na nie uważać i liczyć się z tym, że idąc na spacer, możemy wrócić z niechcianym gościem. Konsekwencje, jakie niesie za sobą ugryzienie przez kleszcza, są naprawdę przerażające. Zastanawialiście się może, jak pozbyć się go bez użycia pęsety? Jest to możliwe!

Kiedy jest ciepło na dworze, lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Większość z nas bardzo ceni sobie wycieczki do lasu. Jednak jak wiadomo, tam najłatwiej jest zostać ugryzionym przez kleszcza. Raczej nie bierzemy na wycieczki i spacery czegoś takiego jak pęseta. A kleszcza najlepiej pozbyć się od razu. Co zatem należy zrobić? Znamy na to sposób!
 
Jak pozbyć się kleszcza bez pęsety?
 

Jeżeli decydujesz się na samodzielne usuwanie kleszcza, pamiętaj, aby przez najbliższe dni od usunięcia obserwować to miejsce na skórze. Jeśli będzie ono zaczerwienione i będzie widoczny na nim rumień, nie wolno czekać – trzeba pójść do lekarza, który zajmie się tym problemem.
 
Oto niezwykła metoda pokazana przez pewną pielęgniarkę. Potrzebujemy do niego tylko patyczka do uszu i odrobinę wody. Obejrzyjcie filmik poniżej:
 

 
Źródło: zdroweporadniki.pl | Miniatura: youtube